Fırat Delibaş her yerde aranıyor

Tarlabaşı merkezli olarak suç çetesi oluşturan, hırsızlık,kapkaç ve gasp suçlarıyla gündeme gelen Fırat Delibaş her yerde aranıyor. Polis tarafından başlatılan kapsamlı operasyonda Fırat Delibaş ve çetesine 9 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Fırat Delibaş her yerde aranıyor

İstanbul merkezli 9 ilde Fırat Delibaş ve çetesine kapsamlı bir operasyon düzenlendi. Operasyonda şuana kadar 27 şüpheli gözaltına alınırken Fırat Delibaş polis tarafından her yerde aranıyor.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalarda, elebaşılığını Fırat Delibaş’ın yaptığı iddia edilen bir suç örgütü belirledi.  

Yıllar önce Tarlabaşı’da kapkaç ve hırsızlık mallarını evlere depolanması ve sokakları kameralarla izlemesiyle gündeme gelen Delibaş’ın çetesi takibe alındı. Araştırmalarda suç örgütü ile irtibatli isimler tespit edildi. Şüpheliler teknik ve fiziki takip yöntemiyle izlemeye alındı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından İstanbul, Diyarbakır, Antalya, Ankara, Bursa,İzmir, Mardin, Mersin ve Yalova’da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Baskında 27 şüpheli gözaltına alındı. Ancak Fırat Delibaş henüz yakalanamadı. Adreslerdeki aramalarda ise, 4 tabanca 2 av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.  Şüphelilerden 17’si sorgularının ardından Emniyet’ten serbest bırakıldı.  Diğer 11 şüpheli ise, tehdit, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, uyuşturucu, suç uydurama gibi suçlamalarla adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 1’i adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı, 10 şüpheli ise tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 12:09
YORUM EKLE