FETÖ Videoları İzleyen Karı Koca Gözaltına Alındı!

Bir internet kafede FETÖ videoları izlediği gerekçesi ile yapılan ihbarın ardından gözaltına alınan karı kocanın ByLock kullandığı tespit edildi. Sanıklardan birinin Ankara Beytepe Jandarma Okullarında Teğmen rütbesinde görev yaparken FETÖ/PDY soruşturmasıyla ordudan atıldığı öğrenildi.

FETÖ Videoları İzleyen Karı Koca Gözaltına Alındı!

Emniyet Müdürlüğü’ne gelen bir ihbarı değerlendiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Belsin Mahallesi’nde bulunan bir internet kafede, terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in videolarını izleyen Y.M. ve eşi M.M.’yi yakaladı.

M.M.’nin Organize Sanayi Bölgesi’nde bir hırdavatçıda çalıştığını söyleyerek kendisini gizlemeye çalıştığı, ancak yapılan soruşturmada Ankara Beytepe Jandarma Okullarında Teğmen rütbesinde görev yaparken FETÖ/PDY soruşturmasıyla ordudan atıldığı öğrenildi. Diğer şüpheli Y.M.’nin ise üzerine kayıtlı 3 telefonunda örgütünün gizli haberleşme programı ByLock programının çıktığı anlaşıldı. Olayla ilgili gözaltına alınan Y.M. ve eşi M.M. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 14:36
YORUM EKLE