FETÖ'den Akıl Almaz Dolandırıcılık!

Konya'da yürütülen FETÖ operasyonlarında örgütte bulunan kişilerin vatandaşları katarakt, su kuyusu ve kurban dolandırıcılığı ile kandırdıkları ortaya çıktı.

FETÖ'den Akıl Almaz Dolandırıcılık!

Darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ operasyonlarının bir ayağının da Konya ilinde gerçekleştirildiği ifade ediliyordu. Bunun ardından yapılan çeşitli operasyonlar sonrasında onlarca kişinin tutuklu bir şekilde yargılamalarına devam edildiği açıklandı. Konu hakkında yapılan çalışmaların ardından tanık ifadesi ile ifade veren bir kişinin yapmış olduğu açıklamalar dolandırıcılığı bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. 

Daha önce Kimse Yok Mu derneği içerisinde iki yıl kadar gönüllü olarak hizmet verdiğini anlatan bir kişinin sonrasında vermiş olduğu hizmetler sonrasında kadrolu bir şekilde dernek içerinde çalışmaya başladığı ifade edildi. Bunun ardından yapılan bağışların usulsüz bir şekilde alındığı ve bağış yapan kişilere herhangi bir şekilde makbuz gönderiminin yapılmadığı belirlendi. Dernek kuralları gereğince 8 bin liranın üzerinde olan bağışların elden değil banka yolu ile yapılması gerekirken derneğin yüklü miktardaki paraları elden aldıkları öğrenildi. 

Tanık tarafından konu hakkında verilen çeşitli ifadelerde kanser hastası bir kadının ölmeden önce yaptığı 400 bin liralık bağışın Afrika'da bir su kuyusu yapılmak adına alındığı ancak sonrasında herhangi bir makbuz ya da çalışmaya dair delil gösterilmediği öğrenildi. Bazı kişilerden Afrika'da bulunan yardıma ihtiyacı olan kişilerin göz sağlığı için katarakt ameliyatı yapılmak üzere bağış toplandığı ancak sonrasında gerekli dönüşleri dahi yapmadıkları belirlendi. Kurbanını bağışlamak isteyen vatandaşlardan para alındıktan sonra ise herhangi bir kurban kesim işleminin yapılmadığı öğrenildi. 

YORUM EKLE