Eski İstanbul İstihbarat Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in Kızları Tutuklandı!

Fethullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Eski İstanbul İstihbarat Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in kızları Fatma Saadet Yılmazer ve Rabia Fitnat Yıldırım çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sanıklara isnat edilen suç ise Silahlı terör örgütü üyeliği...

Eski İstanbul İstihbarat Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in Kızları Tutuklandı!

Cemaatçi eski polis müdürü, tutuklu Ali Fuat Yılmazer’in kızları Fatma Saadet Yılmazer ve Rabia Fitnat Yıldırım "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklandılar.

ALİ FUAT YILMAZER KİMDİR?

Ali Fuat Yılmazer (20 Ocak 1967), emekli İstanbul istihbarat şube müdürü. Evli ve 4 çocuk babasıdır. Hrant Dink cinayeti öncesinde Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı C Şubesi müdürü olarak görev yaptı. Ergenekon, Balyoz gibi davaların mimarı olduğu iddia edilen Yılmazer, Oda Tv davasından sonra görev yeri değiştirilmiş ve pasif göreve atanmıştır. 2015 Türkiye genel seçimlerinde İstanbul 1. bölgeden bağımsız milletvekili adayı olmuştur.

Yılmazer, 22 Temmuz 2014 Operasyonu kapsamında yasadışı dinleme yaptığı gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konuldu. Gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında "örgüt üyeliği" ve "tasarlayarak adam öldürmeye yardım" suçlarıdan da yargılanmaktadır.

Fethullah Gülen Cemaatinin, "Molla Muhammed" olarak bilinen Mehmet Doğan ve grubuna yönelik soruşturmada kumpas kurduğu ve usulsüzlük yaptığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Yılmazer'in da aralarında bulunduğu 32 şüphelinin "silahlı örgüte üye olmak", "resmi belgede sahtecilik" ve "iftira" suçlarından 11,5 ile 26 yıl 6'şar ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırılması talep edildi.

 Tutuklu olarak yargılanmaktadır. Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin yürütülen yeni soruşturma kapsamında Ekim 2015'te hazırlanan iddianamede, dönemin istihbarat şube müdürü Ali Fuat Yılmazer hakkında "kasten adam öldürme" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edilmektedir

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 17:59
YORUM EKLE