Erzincan orduevinde şok görüntüler ...Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi !

Erzincan Orduevinde bir askerin yavru kediye yaptığı akılalmaz işkence büyük tepki topladı..Kısa sürede sosyal medya aracılığıyla da hızla yayılan korkunç görüntülere tepkiler yağıyor.Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi .Erzincan Valisi'de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Erzincan orduevinde şok görüntüler ...Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi !

Erzincan'ı ve tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran korkunç olayla ilgili yetkili isimlerden peş peşe açıklamalar geliyor.Erzincan Orduevinde  bir askerin yavru kediye yaptığı akılalmaz işkence büyük tepki topladı..Kısa sürede sosyal medya aracılığıyla da hızla yayılan korkunç görüntülere tepkiler yağıyor.Konuyla ilgili Genelkurmay Başkanlığı'ndan açıklama geldi .Erzincan Valisi'de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TSK'DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada da ''03 Aralık 2017 tarihinde Erzincan Orduevi’nde meydana gelen ve sosyal medyada yer alan olayla ilgili olarak inceleme başlatılmıştır'' ifadeleri kullanıldı.

Şok görüntüler sonrası açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ; "Hemen tetkik ettireceğim, İlgileniyorum" mesajını paylaşan Soylu, daha sonra da "Adli ve idari soruşturma başlatıldı. Birazdan Erzincan Valimiz açıklama yapacak." açıklamalarında bulundu.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise ;"Yapılan incelemede olayın failinin Erzincan Muhabere Alayında zorunlu askerliğini yapmakta olan muhabere er T.H. olduğu tespit edilmiştir. İlgilinin terhisine 3 gün kaldığı ve hafta sonu izninden 221 promil alkollü olarak döndüğü anlaşılmıştır. Kamuoyunda haklı bir infiale neden olan ve vicdanları yaralayan olayın faili hakkında gerekli adli ve idari süreç başlatılmıştır." dedi.

YORUM EKLE