Emniyet Müdür Yardımcısı Tekrar Gözaltına Alındı

Eski emniyet müdür yardımcısı olduğu belirlenen ve ismi verilmeyen sanığın uyuşturucu operasyonu kapsamında ikinci kez gözaltına alındığı açıklandı.

Emniyet Müdür Yardımcısı Tekrar Gözaltına Alındı

İstanbul emniyeti tarafından geniş çaplı bir uyuşturucu operasyonunun başlatıldığı açıklandı. Bunun ardından yapılan operasyonlar ve derinleştirilen soruşturmalar sonrasında ilginç bir isme ulaşılması emniyet yetkililerinin de dikkatini çekti. İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan sanığın uyuşturucu kullandığı ve aynı zamanda uyuşturucu ticareti yaptığının belirlenmesinin ardından konu hakkında geniş çaplı bir incelemenin başlatılmasına karar verildi. Bunun ardından emniyet müdür yardımcısını gösteren delillerin bulunması dikkat çekti. 

Emniyet yetkilileri tarafından yürütülen operasyonun ardından operasyon yapılmasına karar verildi. Geçtiğimiz günlerde emniyet müdür yardımcısının gözaltına alındığı açıklanmıştı. Emniyette yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edilmiş ancak alınan karar sonrasında serbest bırakılmasına karar verilmişti. Konu hakkındaki incelemelerin tekrar yapılmasına karar verildi. Bunun üzerine savcılık tarafından şüpheli delillerin olması nedeniyle tutuklu olarak yargılanması gerektiği konusunda bazı itirazların yapılmasına karar verildi. 

Bugün yapılan operasyonlar sonrasında eski emniyet müdür yardımcısının tekrar polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. emniyetteki ifadelerinin ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye götürülmesi bekleniyor. Vermiş olduğu ifadesinin ise basına sızdırıldığı öğrenildi. İfadesinde üzerine atılan suçlamaların hiçbirini kabul etmediğini söyleyen eski emniyet müdür yardımcısının uyuşturucu ticareti ile herhangi bir bağlantısının olmadığını iddia etmesi dikkat çekti. Aksine uyuşturucu ticaretinin yapıldığını öğrenmesinin ardından zanlıların yakalanması için kendisinin çalışma başlattığını söylemesi dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alırken hakkında nasıl bir karar vereceği merak konusu oldu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:19
YORUM EKLE