El Bab'tan Acı Haber Geldi Şehit ve Yaralılar Var!

Suriye'nin El Bab kentinde devam eden Fırat Kalkanı operasyonundan bugün acı haber geldi. 2 şehit 15 yaralı olduğu açıklandı.

El Bab'tan Acı Haber Geldi Şehit ve Yaralılar Var!

Uzun bir süredir güvenliği sağlamak ve terör örgütü DAEŞ'in tamamen bitirilmesi için devam eden Fırat Kalkanı operasyonunda bugün acı haberlerin geldiği öğrenildi. Bir süredir Suriye'nin El Bab bölgesinde devam eden operasyonlara Türk güçlerinin yanı sıra Özgür Suriye Ordusunun da aktif olarak katkı sağladığı biliniyordu. Yapılan başarılı operasyonlar sonrasında şimdiye kadar binlerce teröristin etkisiz hale getirildiği ve terör örgütüne büyük zararların verildiği açıklanmıştı. 

Ancak sabah saatlerinde gelen haber sonrasında derin bir acı yaşandı. Bölgede Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Suriye ordusuna yönelik DAEŞ terör örgütü tarafından bir saldırının düzenlendiği ortaya çıktı. Düzenlenen saldırının ardından ağır bilanço ortaya çıktı. Bunun ardından 2 askerin saldırı sonrasında şehit olduğu açıklanırken 15 askerinde hafif bir şekilde yaralandığı ortaya çıktı. Askerlerin naaşı uçakla Gaziantep morguna getirilecekken yaralı askerlerin tedavilerinin tamamlanması için çalışmaların başlatıldığı belirtildi. 

Yaralı olan askerlerin Gaziantep'te bulunan Kilis devlet hastanesine getirildikleri ve tedavi altına alındıkları öğrenildi. Bunun ardından yaralı olan askerlerle ilgili beklenen açıklama yapıldı ve yaralı olanlar arasında hayati tehlikesinin bulunduğu ciddi bir hastanın olmadığı belirtildi. Şehit olan askerlerin kimliği hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgenin yoğun ateş altına alındığı ve teröristlerin öldürülmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı ifade edildi. Şimdiye kadar gerçekleştirilen operasyonlarda pek çok hedefin vurulduğu ve pek çok teröristin öldürüldüğü açıklandı. 

YORUM EKLE