Drone ile satış yapan uyuşturucu tacirleri yakalandı!

Yapılan operasyonda drone ile satış yaptıkları belirlenen uyuşturucu tacirleri kıskıvrak yakalandı.

Drone ile satış yapan uyuşturucu tacirleri yakalandı!

İstanbul’da yapılan bir operasyonda ele geçirilen drone’lar olay yarattı. Uyuşturucu şebekesini çökertmek amacıyla yapılan organize bir operasyonda ele geçirilen drone’ların uyuşturucu şebekesi tarafından aktif bir şekilde kullanıldığı anlaşıldı. Satış yaptıkları bölgede polis olup olmadığının kontrolünü sağlamak amacıyla insansız hava araçlarını kullanan şüpheliler gözaltına alındı.

ETRAFI GÖZETLEMEK İÇİN KULLANMIŞLAR

Prodüksyon şirketleri tarafından kamera çekimleri yapmak için sıkça kullanılan insansız hava araçlarının uyuşturucu satışlarında kullanılması oldukça şaşkınlık yarattı.

ŞÜPHELİLERDEN 2'Sİ TUTUKLANDI

İstanbul Bahçelievler’de uyuşturucu çetesine yapılan operasyonda toplam 3 şüpheli’den 2 kişi tutuklandı. İstanbul Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortak yürütülen operasyonda ekipler, bölgede uyuşturucu temin edip, sokaklarda satış yapan çetelere göz açtırmıyor. Yapılan operasyonlarda Bahçelievler’de lüks bir sitenin otoparkında satışların gerçekleştirdiği belirlenen çete için gelen ihbarlar üzerine operasyon düzenlendi. Kıskıvrak yakalanan tacirler üzerinde yapılan aramalarda toplam 11 kilo 217 gram kokain, 28 kilo 870 gram skunk, 3 adet terazi, 11 adet cep telefonu beraberinde birçok farklı isme kayıtlı sim kartları, 1 adet drone, 1 tekne şamandırası ve 2 adet sahte araç plakası ile birlikte birçok trafik polisi şapkası ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan aramalar narkotik dedektör köpeği yardımı ile gerçekleşti. Gözaltına alınan şüphelilerden C.D, D.K ve A.C.T Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü’ne sevkedildi.

YORUM EKLE