Doktordan Skandal Sözler İçin Açıklama Geldi

Ünlü doktor Cihan Aksoy televizyon ekranlarında 11 yaşındaki kız çocuğu için yaptığı çıtır açıklaması sonrasında özür diledi.

Doktordan Skandal Sözler İçin Açıklama Geldi

Ekranların en çok izlenilen sabah ve gündüz kuşağı programlarından birisi olan ve Zahide Yetiş tarafından sunulan programlar özellikle kadınlar tarafından her gün büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Programda pek çok yaşamsal durum işlenirken özellikle hastalıklar hakkında vatandaşların ilk ağızdan gerekli önlemleri almaları ve bilinçlenmeleri için doktorların konuk edildiği biliniyor. Son olarak yayına katılan ünlü doktor cihan Aksoy yapmış olduğu açıklamalar ile pek çok tepkiyi toplarken ardından tartışmaların ve eleştirilerin hedefi haline geldi. 

Ünlü doktor programa telefonla katılan ve 11 yaşındaki kız çocuğunun diz ağrıları için bazı sorularda bulunması üzerine ünlü doktorun '11 yaşındakiler çıtır olurlar. Endişe edecek bir durum yok' ifadelerini kullanması oldukça dikkat çekti. Bunun ardından konu hakkında yapmış olduğu çıtır açıklaması pek çok kişi tarafından büyük bir tepki ile karşılandı. 

Son zamanlarda özellikle pedofili vakalarının yaşanmasının ardından böyle bir açıklama yapılmasının son derece yanlış olduğu ifade edildi. Bugün ünlü doktor tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yapmış olduğu açıklamalarda art niyetli olmadığını ve kelimenin argo anlamını bilmediğini söylemesi dikkat çekti. Bunun ardından özür dileyerek hem televizyon programından hem de üniversitede gerçekleştirmiş olduğu eğitim görevlerinden ayrıldığını dile getirerek Türk milletinden bu konuda anlayış beklediğini dile getirmesi dikkat çekti. 

YORUM EKLE