Diyanet 2017 Hac Kurası Şartlarını Açıkladı

Bakanlıklararası Hac ve Umre Kurulu, 2017 yılı 24 Şubat’ta yapılacak olan hac kurasının Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda halka açık ve bilgisayar ortamında yapılmasına karar verdi. Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan müjdeli haber geldi. Buna göre 2008 ve sonraki yıllarda kayıt yaptıran şehit ve gazi yakınları kurasız hacca gidebilecek.

Diyanet 2017 Hac Kurası Şartlarını Açıkladı

Binlerce hacı adayını ilgilendiren konu ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan açıklama geldi. 2017 yılında yapılacak olan hac kurası 24 Şubat tarihinde çekilecek. Ayrıca bu kura bilgisayar ortamında ve halka açık bir şekilde gerçekleşecek. Öte yandan kura sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar; Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hac sayfasına giriş yaparak öğrenebilirler. Hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlar 27 Şubat-10 Mart tarihleri arasında kesin olarak kayıt yaptırmak zorunda. Belirlenen süre içerisinde kesin kayıt yapılmaması durumunda 16-24 Mart’ta yeniden kontenjan dağıtılacak ve yeni kayıtlar alınacak.

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARINA KURASIZ HAC İMKANI

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 2008-2017 yılları arasında kayıt yaptırmış olan şehit ve gazi yakınlarına müjdeli haberi verdi. Görmez, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak şehit ve gazi yakınlarını bu yıl kurasız olarak hacca götürmek istiyoruz. Bunun için tek şart 2008-2017 yılları arasında kayıt yaptırmak gerekiyor. Şehit ve gazilik yakınlığını ibraz eden; anne, baba, eş, evlenmemiş çocuk, gaziler ve eşleri kurasız olarak hacca gidebilecek” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 15:39
YORUM EKLE