Didim'de Üst Üste 2. Cinayet Vakası

Geçtiğimiz gün Didim'de oto tamircisinde Kadir K.'nın Metin Diler'i ateş ederek öldürmesinden sonra cinayet ile ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Bugün işlenen bir başka cinayetin de dünkü cinayet ile bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Didim'de Üst Üste 2. Cinayet Vakası

Didim’ de dün akşam saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir oto tamirhanesinde cinayet işlenmişti. Tanıkların iddiasına göre işyerine gelen Kadir K., Didim Su Sporları Derneği Başkan Yardımcısı Metin Diler ile konuşmak için dışarıya çağırdı. Yanına gelen Diler’e silah çekip ağzından yaralayan Kadir K., olaydan hemen sonra olay yerinden uzaklaştı. Metin Diler’in ambulans ile Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırılmasından sonra yapılan bütün müdahalelere rağmen Diler, kurtarılamadı.

Kadir K.’nın işlediği cinayet sonrası ortaya çıkan hakkındaki bilgiler herkesi şaşırttı. Cezaevinden yeni çıktığı anlaşılan ve madde bağımlısı olduğu iddia edilen Kadir K.’yı aramak için bütün ekipler seferber edildi.

YARDIM ETTİ VE ÖLDÜRÜLDÜ

Dün yaşanan bu olaydan sonra bugün ise 30 yaşındaki Şamil Olca ve 45 yaşındaki Yaşar Kaya isimli iki vatandaş, bir arazide ölü bulundu. Dün Metin Diler’i öldüren 27 yaşındaki Kadir K.’nın bu cinayetleri de işlediği ihtimali üzerinde duran polis ekipleri, zanlının yakalanması için çalışma sürdürüyor. Ateş edilerek öldürülen Olca ve Kaya isimli şahısların cesetleri, Didim Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Cesetleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderileceği belirtildi. Arazide cesedi bulunan Şamil Olca’nın geçtiğimiz gün Metin Diler’ in öldürülmesi sırasında zanlı Kadir K.’nın yanında olduğu ve kendisine yardım ettiği ortaya çıktı.

3 kişinin hayatına kasteden ve olası cinayetler işleme potansiyeli olan Kadir K. her yerde aranıyor. Geniş çaplı arama yapan ekiplerin, yakın zamanda zanlıyı yakalayacağı düşünülüyor.

YORUM EKLE