Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Dün Çanakkale'de gerçekleşen şiddetli deprem sonrasında derin hasarların oluşması sonrasında yarın Ayvacık ilçesinde okulların tatil edildiği belirlendi.

Deprem Nedeniyle Okullar Tatil Edildi

Dün sabah saatlerinde Çanakkale'de büyük bir deprem meydana gelmişti. 5.3 şiddetinde gerçekleşen deprem sonrasında bölgede yaşayan halkın büyük korku ve panik yaşadıkları belirlendi. Bunun ardından konu hakkında geniş çaplı bir incelemenin başlatıldığı, depremin nerden ve ne kadar derinlikte gerçekleştiğinin anlaşılması için çalışmaların başlatıldığı belirlenmişti. Henüz araştırmalar devam ederken akşam saatlerinde bir depremin daha meydana gelmesi bölge halkının daha büyük bir korku ve panik yaşamalarına neden oldu. 

İki büyük deprem arasında onlarca küçük sarsıntının gerçekleşmesi oldukça dikkat çekerken bunun ardından AFAD yetkilileri tarafından depremin daha büyük bir depremin habercisi olabileceği yönünde gerçekleştirmiş oldukları uyarılar sonrasında bu korkunun iki katına çıktığı öğrenilmişti. Son olarak Ege bölgesi için yeni bir uyarı yapılmış hatta hasarlı olan bölgeler için vatandaşların evlerine 15 20 gün kadar önlem amaçlı girmemeleri konusunda bazı açıklamalar yapılmıştı. 

Depremin ertesi günü hasar tespit çalışmaları devam ederken vatandaşların bu konuda hala korktukları için evlerine dönemedikleri arabalarda yatmaya başladıkları öğrenildi. Bölgede yapılan çalışmalar sonrasında özellikle Ayvacık ilçesinde hasarın daha büyük olduğu öğrenildi. Limanda bulunan beton asfaltın derin yarıklar oluşturduğu ve depremin büyük bir şiddet ile geldiğini gözler önüne sermeye başladı. Bölgede bulunan bazı okulların hasar gördüğü tespit edildiği için herhangi bir can kaybının yaşanmaması için yarın ilçede bulunan okulların tatil edildiği açıklandı. 

YORUM EKLE