Darbeci, Mahkeme Başkanını Sinirlendirdi

Darbe girişimi sonrasında girişimin içerisinde aktif olarak yer alan yüzbaşı Hasan Hüseyin Altunsoy mahkemede mahkeme başkanını sinirlendirdi.

Darbeci, Mahkeme Başkanını Sinirlendirdi

15 Temmuz darbe girişiminin gerçekleştiği gece karışıklıktan yararlanarak Ak Parti il binasını basan ve işgal altına alan 74 darbeci askerin bulunduğu belirlenmişti. Bugün yapılan duruşma sonrasında darbeci askerlerin içerisinde bulunan ve aralarında rütbelilerin de bulunduğu 14 kişinin yargılanmasına devam edildiği açıklandı. Cezaevi karşısında bulunan duruşma salonuna getirilen askerlerin ifadeleri alındı. Bu sırada ifade veren Hasan Hüseyin Altunsoy yapmış olduğu açıklamalar ile mahkeme başkanını da kızdırdı. 

Darbe girişiminin yaşandığı gece tutuklanan yüzbaşı Hasan Hüseyin Altunsoy vermiş olduğu ifadelerde darbe gecesinde kendilerinin herhangi bir suçlarının olmadığını ve orada bulunma sebeplerinin kesinlikle darbe girişimi ile alakalı olmadığını belirtti. Darbe gecesinde bölük komutanlarının kendilerine vermiş oldukları emirleri eksiksiz bir şekilde uyguladıkları ve kendilerine başka bir görev olduğunun söylenmesin üzerine yola çıktıklarını iddia etti. Yapmış olduğu açıklamalarda ve vermiş olduğu ifadelerde siyasetçileri eleştirmesi üzerine bu duruma mahkeme başkanının tepki verdiği görüldü. 

Yüzbaşı vermiş olduğu ifadede 'bölük komutanımız bir görev olduğunu söyledi. Sert bir kişi olduğu için kimse ne olduğunu soramadı. Sonra bizde kendimizi olayların arasında bulduk. Benim herhangi bir alakam yoktur. Benim kardeşim polis ve biz o gece uçaklar alçak uçuş yaparken halka yere yatmasını söyledik. Birlikte ağladık. Siyasilerin başlattığı bu oluşumun askerlerin başına mal edilmesini doğru bulmuyorum' ifadelerini kullanınca mahkeme başkanı 'Oğlum! Şov yapmayı bırak! ifadelerini kullanarak duruma tepki gösterdi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 22:14
YORUM EKLE