DAEŞ Üyelerine Müebbet Hapis Cezası

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü DAEŞ’e yönelik başlatılan soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında 28’i tutuklu 35 kişi hakkında hazırlanan iddianameler tamamlandı. Savcılık DAEŞ üyeleri için Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüsten müebbet hapis cezası isteniyor.

DAEŞ Üyelerine Müebbet Hapis Cezası

Ülkemizde bulunan ve yakalanan DAEŞ terör örgütlerine yönelik soruşturma devam ediyor. 28’i tutuklu 35 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor. DAEŞ üyeleri için hazırlanan iddianame kapsamında suçlular hakkında müebbet hapis cezası isteniyor. Alınan bilgiler kapsamında şüpheliler için “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından terör örgütü DAEŞ’e yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. Tutuklu 6 kişi hakkında Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmak suçundan müebbet hapis cezası istenirken, kalan şüpheliler hakkında da 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Hazırlanan iddianamede ise DAEŞ’in Türkiye ve dışında yaptığı eylemler anlatıldı. Söz konusu şüphelilerin örgüt ile bağlantıları da iddianameye eklendi. DAEŞ üyelerinden bazılarının İstanbul ve Ankara’da çeşitli keşifler yaptığı belirtildi. Ayrıca DAEŞ üyelerinden birinin Kocatepe Camii, AK Parti İl Başkanlığı, TBMM Bahçesi’nde gezerek çeşitli bilgiler aldığı da iddianameye eklenen bilgiler arasında yer alıyor.

Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 19:00
YORUM EKLE