DAEŞ Mecliste Keşif Yapmış

DAEŞ terör örgütü tarafından planlanan kanlı saldırıların devam ettiği yakalanan bir teröristin yapmış olduğu itiraflar sonrasında ortaya çıktı.

DAEŞ Mecliste Keşif Yapmış

Yeni yıl gecesinde gerçekleşen korkunç kanlı saldırının ardından polis ekipleri tarafından teröristlerin yakalanması ve planlanan yeni saldırıların önlenmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Bunun ardından konu hakkında gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında İstanbul'da emniyet tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonlarda 28 kişinin gözaltına alındığı ve alınan sorgularının ardından ise tutuklanarak ceza evine gönderildikleri öğrenildi. 

Ceza evine gönderilen zanlılar arasında bulunan Selim S. isimli bir teröristin ise geçtiğimiz aylarda ankara'da bulunduğu ve burada bazı keşif çalışmaları yaptığı belirlendi. Kamera kayıtları detaylı bir şekilde inceleme altına alındığı zaman meclis binasının ve bakanlıkların olduğu bölgede detaylı bir inceleme yaptığı ve hatta karşı caddede bulunan bir kafede saatlerce oturarak nasıl bir saldırının gerçekleştirilebileceği konusunda keşif yaptığı belirlendi. 

Yapılan sorgulamalar sırasında bazı açıklamalarda ve ifadeler bulunan teröristin bölgeye bombalı bir eylem gerçekleştirmek için keşif yapmak adına gittiği ve o sırada herhangi bir şekilde örgüt ile iletişime geçmediği öğrenildi. Emniyet güçleri tarafından gerçekleştirilen çeşitli operasyonlarda DAEŞ terör örgütüne karşı yeni saldırıların engellenmesi için çeşitli çalışmaların yapıldığı ifade edildi. Bunun ardından teröristin örgüt ile bağlantılarını şifreli bir haberleşme uygulaması aracılığı ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Büyük şehirlerde olası bir saldırı için emniyet güçlerinin uyarıldığı ve bu konu hakkında gerekli tedbirlerin alınması için harekete geçildiği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 15:34
YORUM EKLE