Cumhurbaşkanlığı Eski Başyaveri Serbest Bırakıldı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası gözaltına alınan ve tutuklanan Cumhurbaşkanlığı eski Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban, yapılan incelemeler sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanlığı Eski Başyaveri Serbest Bırakıldı

Darbe girişimi sonrası başlatılan operasyonlar kapsamında gözaltına alınan eski Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban’ın da bulunduğu 8 albay, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Bilindiği üzere başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban’ın yapılan incelemeler sonrası serbest bırakıldı. Bilindiği üzere Özdaban’ın arasında bulunduğu 9 asker Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. Daha sonra Ankara’ya getirilen 9 askerden 1’i Ankara İl Jandarma Alay Komutanlığı’ndaki sorgusunun ardından serbest bırakılmasına karar verilmişti. İçlerinde Özdaban’ın da bulunduğu 8 albay Ankara Adliyesi’ne getirilmişti.

YURT DIŞINA ÇIKMALARI YASAKLANDI

Yapılan incelemelerin ardından gözaltına alınan 8 askerden 4’ü adli kontrol talebiyle serbest bırakılmıştı. Daha sonra tutuklanma talebi ile hakimliğe sevk edilen ve aralarında Özdaban’ın da bulunduğu 4 kişi; adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Bilindiği üzere daha önce gözaltına alınmış ve FETÖ’cü olduğu belirtilmişti. Özdaban ise adlı kontrol şartı ile serbest bırakılması sebebiyle yurtdışına çıkış yapamayacak.

ABDULLAH GÜL DÖNEMİNDE GÖREV ALMIŞTI

Bilindiği üzere Kurmay Albay Bekir Furkan Özdaban, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde görev yapmıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir süre başyaverliğini yapan Özdaban, daha sonra FETÖ soruşturmasında gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE