Cumhurbaşkanı Erdoğan ; 'Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir !'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , AK Parti grup toplantısında gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan , ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Kudüs' ile ilgili kararının takipçisi olacaklarını da söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ; 'Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir !'

ABD Genel Başkanı Donald Trump'ın seçim vaadi olarak ortaya koyduğu vaatlerin başında Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımak vardı.ABD Başkanı Donald Trump'ın yarın 'Kudüs' ile ilgili kararını açıklayacağı öğrenildi.Başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyanın tepkisini çeken Trump'a bir uyarı da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi.

Seçim vaadi olarak ortaya konan Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınma adımı, daha ilan edilmeden bölgede tansiyonu yükseltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan , ABD Başkanı Donald Trump'ı uyararak ;  "Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Gerekirse, İsrail'le diplomatik ilişkilerimizi koparmaya kadar gidebiliriz" ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti ; "Kudüs Müslümanların kırmızı çizgidir. Bu bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir. Amerika'yı buradan bir kez daha ikaz ediyoruz. Böyle bir adım atamazsınız. İsrail ile diplomatik ilişkiyi koparmaya gider. .."

YORUM EKLE