Cumhurbaşkanı Erdoğan : Harem-i Şerif İslam Aleminin Namusudur!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a ziyareti öncesi Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylar üzerine açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Harem-i Şerif  İslam Aleminin Namusudur!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'a ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan körfez ziyareti gerçekleştireceğini belirterek, "Kader birliğimiz olan bu ülkelerle geçmişte olduğu gibi bugünde siyasi ekonomik askeri kültürel ve beşeri alanlarda yakın ilişkilerimiz var. Ziyaretimizin ana gündem maddesi malumunuz olduğu üzere Katar ekseninde yaşanan kriz oluşturacak. Bizler Körfez'deki kardeşlerimiz arasında ne surette olursa olsun sorun ve sıkıntı yaşanmasını doğru bulmuyor, son hadiselerden de büyük üzüntü duyuyoruz.

Bugün Müslümanlar olarak her zamankinden daha çok birbirimize kenetlenmemiz, safları sıklaştırmamız gereken bir zaman dilimi içerisindeyiz. Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, Filistin'de yaşanan sıkıntılar, acılar ortadadır.

Maalesef bu sorunlara her gün bir yenisi ekleniyor. Tüm dünyanın gözü önünde Mescid-i Aksa'da yaşananlar bunun bir örneğidir. Mescid-i Aksa'ya karşı özellikle son bir kaç gündür sergilenen pervasızlıklar, İslam dünyasını derinden üzmektedir.

Kudüs'teki Harem-i Şerif, sadece Filistinlilerin değil 1,7 milyarlık tüm İslam aleminin onurudur, namusudur, kutsal mekanıdır. Harem-i Şerif'e yönelik kısıtlamalar ile Müslümanlar'ın onurlarının incitilmesi karşısında, İslam dünyasının tepkisiz kalması beklenemez. Nitekim ülke olarak tepkimizi güçlü bir şekilde ortaya koyduk" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE