Cumhurbaşkanı Erdoğan ; 'Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun ..? '

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Yunanistan ziyareti öncesi gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan , ABD Başkanı Donald Trump'ın dün akşam yapmış olduğu açıklamalara da sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ; 'Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun ..? '

Yunanistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ; " Kudüs Müslümanların, Hıristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak tabii Müslümanların ilk kıblesidir Mescid-i Aksa. Böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktadır. Ey Trump sen ne yapmak istiyorsun?"  ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti ; "Kudüs Müslümanların, Hristiyanların ve kısmi olarak da Musevilerin adeta ibadetgahı olarak görülmüştür bugüne kadar. Ağırlıklı olarak tabii ki Müslümanların ilk kıblegahıdır. Şimdi, böyle bir adımı atmak dünyada özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için değil, barıştırmak için olurlar. Şu anda Sayın Trump'un bu açıklamaları adeta mikser görevi görmeye yöneliktir, karıştırmaya yöneliktir. Barıştırmaya değil. Kusura bakmasın."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN PAPA VE PUTİN İLE GÖRÜŞÜCEM

'Çarşamba günü İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak tüm İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerini İstanbul'da toparlayacağız. Bunun yanında telefonlarla görüşmelerimi sürdürüyorum. Burada da sadece İslam ülkelerini değil, hatta Papa ile görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam veya yarın sabah görüşeceğiz. Çünkü, burası Hristiyanların da mabedi. Sayın Putin ile de görüşmemi yapacağım.'

YORUM EKLE