Çocuklarını yastıkla boğarak öldüren anne tutuklandı

İstanbul Bağcılar’da iki çocuğunu da yastıkla öldürdüğü iddiasıyla suçlanan Hatice Tiryaki, mahkemenin verdiği karar doğrultusunda tutuklandı.

Çocuklarını yastıkla boğarak öldüren anne tutuklandı

Cumartesi akşam saatlerinde Bağcılar’ın 100.Yıl Mahallesi’nde 4 katlı bir binada gerçekleşen olayın sebebi henüz tam olarak bilinmiyor. Komşuların verdiği ifadelerden yola çıkılarak alınan bilgilere göre Hatice Tiryaki (26), biri 5 yaşında, diğeri 6 aylık olan iki çocuğunu da yastıkla boğdu. Zanlı, olayın hemen sonrasında bir yakınını arayarak durumu itiraf etti. Durumdan haberdar olan kişi eve gelerek olayın doğrulundan emin olunca hemen polisi ve ambulansı aradı. Olay yerine hemen gelen ambulans ile hastaneye kaldırılan iki çocuk, hayatını kaybetti.

OLAYIN NEDEN GERÇEKLEŞTİĞİ BİLİNMİYOR

Polisin de olay yerine gelmesiyle ekipler, Hatice Tiryaki’yi gözaltına aldı. Verdiği ifadede sadece çocuklarını boğduğunu söyleyen anne, olayın neden yapıldığı hakkında hiçbir bilgi vermedi.

Otopsi sonuçlarından sonra babaları Murat Tiryaki tarafından alınan çocuklar, Kozlu Mezarlığı’na defnedildi.

"BİR SORUNLARI YOKTU"

Bir komşunun anlattıklarına göre, evden herhangi bağrış çağrış sesi gelmediği öğrenildi. Olayın ardından ambulansın olay yerine gelmesiyle durumdan haberdar olan komşular, anne Tiryaki’yi 20 senedir tanıdıklarını söyledikten sonra aile içi bir problemlerinin olmadığını belirterek, hiç beklenmeyecek bir olay olduğunu söylediler.  Maddi olarak da herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirten bir komşu, olayın muhtemel bir cinnet olduğunu söyledi.

Olayın ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şahıs, çıkarıldığı mahkeme tarafından hapis cezasına çarptırıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 11:33
YORUM EKLE