Çocuk Tacizcisine Meydan Dayağı

35 yaşındaki bir adamın 12 yaşındaki bir çocukla buluşma isteği üzerine mahalleli tacizci adamı linç etmek istedi

Çocuk Tacizcisine Meydan Dayağı

Her geçen gün biraz daha artan çocuk istismarı olaylarına karşı bilinçlenen vatandaşların, son dönemlerde yaşanan çeşitli olaylardan dolayı oldukça öfkeli olduğu biliniyor. Küçük çocukları istismar edip hatta öldüren bazı cinayetlerin ortaya çıkmasının ardından konu hakkında hükümet tarafından cezaların artırılması ve caydırıcı olması açısından yeni düzenlemelerin getirildiği biliniyor. Bu esnada aileleri de uyaran yetkililer özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullanan çocukların şifrelerinin bilinmesinin ve gerekli kontrollerin çok hissedilmeden yapılmasının önemli olduğunu dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Manisa'da yaşanan bir çocuk istismarı olayı sırasında durumu minik çocuğun annesinin ve babasının öğrenmesi sonucunda kontrol altına alındığı ancak olayın mahalleli tarafından duyulmasının ardından linç olayının gerçekleştiği belirlendi. İddialara göre 12 yaşındaki kız çocuklarının sosyal medya hesabı üzerinden birileri ile yazıştığını gören anne ve babanın duruma el koydukları ve bu kişinin kim olduğunu öğrenmek istedikleri belirlendi. 

Anne ve baba konuşmalara baktıkları zaman adeta şok yaşadılar. 12 yaşındaki kızlarının konuştuğu kişinin 35 yaşında bir adam olduğunu anlayan anne ve baba iki gün boyunca kızlarının ağzından konuştular. Adamın iki gün sonra küçük kız çocuğuna buluşma teklifi etmesi ile birlikte bu teklifi kabul ettiler. Ardından buluşma yerine geldiklerinde adamın durumu anlaması sonucunda kaçmak istediği ancak mahalleli tarafından engel olunduğu hatta linç edilmek istendiği öğrenildi. Bölgeye gelen polis ekipleri 35 yaşındaki istismarcıyı gözaltına aldılar. 

YORUM EKLE