Cinsel İstismarcıdan Şoke Eden Savunma!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 14 yaşındaki bir genç kıza cinsel istismarda bulunan 22 yaşındaki S.G ifadesinde küçük kız çocuğunun yaşının 18 olduğunu sandığını iddia etti.

Cinsel İstismarcıdan Şoke Eden Savunma!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde geçtiğimiz yıl aralık ayında yaşanan bir cinsel istismar davasının yargılamasına devam edildiği öğrenildi. Bunun üzerine bölgede yaşayan 14 yaşındaki bir kız çocuğunun 22 yaşındaki S.G. isimli bir genç tarafından cinsel istismara uğradığı gerekçesi ile polise şikayette bulunduğu ve bunun ardından konu hakkında yargılamanın hala devam ettiği belirlendi. Bugün gerçekleşen duruşma sonrasında cinsel istismarcının kendisini savunma yöntemi ise oldukça dikkat çekti. 

Duruşmada kendisinin cinsel istismara yönelik herhangi bir düşüncesinin olmadığını söyleyen sanık 'Ben kızın yaşının 18 olduğunu sanıyordum. Bana bu şekilde söyledi. Hatta kasım ayında doğum günü olduğunu söylediği için doğum  günü kutlaması yaptık' ifadelerini kullanması mahkemede dikkat çeken ayrıntılar arasında yer aldı. Kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı gerekçesi ile annesiyle birlikte şikayetçi olduğu için tüm delillerin en ince ayrıntısına kadar incelenmesi için duruşmanın ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı. 

Bir hastane ortamında arkadaşları vasıtası ile tanıştıkları öğrenilen iki gencin zaman içerisinde yakınlaştığı belirtildi. Bunun ardından zanlı duruşmadaki ifadelerinde 'Kendisinden önceleri kurtulmak istedim. Ancak devamlı olarak görüşmek istedi. Sonra ilişkimiz başladı. Önceleri sadece sarılıp öpüşüyorduk. Ancak yılbaşı gecesi beni arayarak bir ormanlık alana çağırdı. Oradan bir arkadaşımın evine gittik ve ilk kez birlikte olduk. Ben yaşını bilmiyordum' ifadelerini kullanması dikkat çekti. Bunun üzerine konu hakkında yargılamanın devam ettiği açıklandı. 

YORUM EKLE