CHP'den Sözcü Tepkisi : Fasa Fiso Suçlamalar

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Sözcü gazetesine yapılan operasyona tepki gösterdi. Yarkadaş suçlamalar için, " fasa fiso"dedi..

CHP'den Sözcü Tepkisi : Fasa Fiso Suçlamalar

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medyadan Sözcü operasyonu komusunda açıklamalarda bulundu. Operayonu eleştiten Yarkadaş, şu görüşlere yer verdi...

"Tarih 19 Mayıs... Türk ulusunun doğum tarihi... Türkiye'nin dört bir yanında doğum günü AKP iktidarının baskı ve engellemelerine rağmen coşkuyla kutlanıyor. Milyonlarca insan Atatürk'e ve cumhuriyete olan bağlılığını ifade ediyor. 

İşte tam da böyle anlamlı bir günde CUMHURİYETİN GÖZCÜSÜ, HALKIN SÖZCÜSÜ, uyduruk bile denilemeyecek bir suçlamayla baskına uğruyor. AKP iktidarı, 19 Mayıs ve cumhuriyetin değerlerine bir kez de üzerinden saldırıyor.

SÖZCÜ'ye yönelik fasa fiso suçlamalar, iktidarın akıl sağlığını kaybettiğini göstermesi açısından somut bir kanıttır. İktidar tam da FETÖ'nün yöntemleri ile hareket etmektedir. FETÖ de ulusal sembollerle özdeşleşmiş günlerde Atatürkçülere operasyon çeker; saçma sapan iddialar öne sürer ve cumhuriyetçileri kirletmeye ve itibarsızlaştırmaya çalışırdı. AKP besleyip büyüttüğü FETÖ'nün yolundan gidiyor.

Atatürkçüler, cımhuriyetçiler ve devrimciler; FETÖ torbasına doldurularak itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor.Gazetecilik yaptığı ve halka gerçekleri cesurca duyurduğu için hedef tahtasına konuluyor. Atatürkçü yazarları şemsiyesi altında toplayan dünyanın her yerinde haber olacak bir gelişmeyi duyurması bahane edilerek susturulmak isteniyor.

Susturulmak istenen bir gazete değil; halkın sesidir. Dünyanın hiçbir yerinde bir gazete cumhurbaşkanının tatil yaptığı oteli yazdı diye soruşturulamaz, baskına uğramaz ve hakkında dava açılamaz. İktidar ve emrindeki yargı, Sözcü'ye 'ye 'Sizi gazetecilik yaptığınız için susturmak istiyoruz' diyemediği için uydurma bile kabul edilemeyecek bir soruşturma dosyası açtılar.

SÖZCÜ'nün bugünkü kapağı ve operasyon için seçilen tarih operasyonun sebebini göstermektedir. Sözcü Atatürkçü ve cumhuriyetçi bir çizgide durduğu için hedeftir. Bu gayet açıktır. İktidar, SÖZCÜ'yü susturarak, muhaliflerin sesini boğmayı ve kendisi açısından dikensiz gül bahçesi yaratmayı hedeflemektedir."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 12:31
YORUM EKLE