12 Ocak 2017 Perşembe 14:03
Cansen Başaran Symes yerine gelen Erol Bilecik bilinmeyenleri ile

Gönüllü iş adamları derneği TÜSİAD, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında düzenlenen operasyonlar ile karışmıştı. Türkiye'nin önemli girişimci ve iş adamlarının buunduğu bir sivil toplum örgütü olan Tüsiad, uzunca bir süredir yeni başkan arayışını sürdürmekteydi. Son dakia gelen haberler ile TÜSİAD başkanının açıklandığı öğrenildi. TÜSİAD yeni başkanı kim sorusunun cevabı Erol Bilecik seçildi. Kanlı girişim sonucunda çok sayıda düzenlenen dalgalanma da onlar iş adamı gözatına alınmış ve kimileri de tutuklanmıştı. Şimdiler de göz önünde olan isim Erol Bilecek'i tanıyalım.

TÜSİAD YENİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Bugün gerçekleştirilen TÜSİAD Olağan Kurulu bugün sabah saatlerinde başladı. Ve yaklaşık br saat önce de Tüsiad yeni başkanı seçildi. Seçim ile belirlenen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı, 55 yaşındaki Erol Bilecik oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes'in başkanlığı bırakacağı açıklaması sonrasında herkes yeni başkan kim olacak diye bugünü beklemekteydi. 

TOPLAM 146 OY KULLANILDI

Genel Kurul'da toplan 146 oy kullanılırken oy pusulalarından biri boş biri ise geçersiz olarak kabul edildi. Ve geriye kalan tüüm oylarda yeni Başkan Erol Bilecik'e atılmıştı. Başkan seçilmesi akabinde açıklam ayapan Bilecik'in satırbaşları şu şekilde gözlemlendi. 

*Önümüzdeki dönemin zorlu olması gerçekten bizleri endişelenmiyor. Tam aksine bizi daha fazla çalışmak adına motive ediyor.

*Küresel rekabette daha güçlü bir Türkiye için emeklediğimiz alanlarda koşmamız, koştuğumuz alanlarda da hızlanmamız lazım.

*Ülkemizin yapısal sorunlarını çözmeyi amaçlayan her adımı destekleyeceğiz.

*Dijital dönüşümün etkisi daha da artırdığı bir ortam içinde yaşamımıza devam ediyoruz. Biz bu ortamda genç liderleri daha fazla görme istiyoruz.

EROL BİLECİK MERAK EDİLİYOR

TÜSİAD 18. dönem yeni başkanı Erol Bileceik seçildi. Antakya'da doğup büyüyen Bilecik, mühendislik eğitimi sonrasında ise girişimcilikte bulunmuş ve kendi şahsına münhasır bilişim şirketini kurmuştur. Bilecik, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve 1907 FenerbahçeDerneği'nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Mezun olmadan 7 ay öncesinde hayatının kadını ve uzunca bir süre de beraber olduğu İnci Hanım ile evlenen Bilecik'in 1990 yılında çocukları Kaan dünyaya geldi.  Böylece onu hayata daha erken iten bir süreç de başlamış oldu. Diplomaların alındığı, akademik hayatın bitip yerine bir nevi gerçek yaşamın başladığı dönem ise 87'Şubat dönemi ile başlamış oldu. 1989 senesinde Index Bilgisayar’in kurucu ortaklarından olarak firmanın genel müdürlük görevini üstlenen Bilecik, 1999 yılı itibarıyla Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate, Neteks, Homend, Artım ve Teklos’un CEO’su ve yönetim kurulu başkanlığını yapmakta.

Son Güncelleme: 12.01.2017 14:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.