Bursa Referandum Sonuçları Evet'mi Hayır'mı Kim Kazandı!

Türkiye nefesini Tuttu. Referandum Seçimlerine Kilitlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ve AKP ve MHP Önderliğindeki Evet'e Karşılık CHP ve HDP'nin Hayır dediği Büyük Referandum Seçim Sonuçları açıklandı. işte 16 nisan pazar Bursa Refarandum seçimelrinde Evet'mi Hayır'mı Kim Kazandı.

Bursa Referandum Sonuçları Evet'mi Hayır'mı Kim Kazandı!

ürkiyenin günlerdir beklediği Referandum seçimleri sonunda açıklandı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi'ninde desteği ile Seçime EVET olarak Girdi. Ana Muhalefet partisi CHP İle HDP İse Seçime Hayır diyerek girdi. ve son sözü ise halk söyledi. 16 Nisan Pazar yapılan seçimlerde Bursa ilimizde Sandıktan ne sonuç Çıktı. Bursa'da Vatandaş Sandıkta ne dedi. Evet'mi Hayır'mı kim kazandı.

ORC referandum anketi sonuçları :

ORC Araştırma en son referanduma anketini1-7 Mart arasında 36 ilde 3 bin 140 kişiyle yaptı. ORC referandum anketi sonuçlarında ‘evet’ oyları yüzde 57,2 çıkarken, HAYIR oyları yüzde 42,8'de kaldı. ORC anketinde anayasa değişikliğinin kabul edileceğine inananların oranı da yüzde 59,6 oldu.

Konsensus referandum anket sonuçları :

Konsensus araştırma şirketinin yaptığı referandum anketinin sonuçlarını Twitter hesabından paylaştı. Yapılan anketin sonucuna göre; seçmenin yüzde 51,2'si 'HAYIR' derken; yüzde 48,8'i 'EVET' dedi. Eğilimlerinin referandum gününe kadar değişip değişmeyeceği sorulan yurttaşların yüzde 89’u oylarında kararlı olduğunu belirtirken, yüzde 8’i tercihinin değişebileceğini belirtti.

SONAR anket sonuçları :

SONAR, 10-24 Mart tarihleri arasında 26 ilde 5 bin seçmenle yüz yüze ve telefonla görüşme yaptı. Görüşmelerde seçmenlere "16 Nisan 2017 referandumunda oy tercihleri" soruldu. SONAR'ın yayınladığı anket sonuçlarına göre 'evet' oyları yüzde 49, 'hayır' oyları yüzde 51 çıktı.

Gezici referandum anket sonuçları :

Hayır oyları % 46.7, Evet oyları % 53.3 oranında. Sandığa gitmeme oranı artarsa evet ihtimali yükselir.

BURSA SON SEÇİM SONUÇLARI:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı
Aslı - 1 yıl Önce

Bence bunda hata var HAYIR OYUNDA 2 oy kaybı var yani HAYIR 2 oyu bence yok edilip diğer parti kazansın diye belki hayır oyu kaybolmuştur ve
EVET ILE HAYIR ÇOK YAKIN VE BELKI HAYIR OYU 52 olması gerek bilmiyorum bunda bence bi hata var yeniden halk oylaması yapılması gerek çünkü çok HAYIR çıktığına göre bu anayasa değişikliğini kimse istemiyordu

eda
eda - 1 yıl Önce

evetmi kazandı hayırmı bursada

efe
efe - 1 yıl Önce

ak partimi kaandı

kaan
kaan - 1 yıl Önce

ak parti çok şanslı daima evet diyoruz