Burdur'da Vahşet!

Burdur'un Çeltik ilçesinde bir tilki vurulduktan sonra şehrin girişinde direğe iple asıldı.

Burdur'da Vahşet!

Her geçen gün artan hayvan vahşetlerine bir yenisi daha eklendi. geçtiğimiz günlerde üniversitede bir programa katılmak ve bazı toplantılara katılmak için bölgeye gelen Üniversitenin Veteriner Fakültesi öğretim üyesi profesör doktor Yakup Yıldırım Çeltik ilçesine girer girmez büyük bir vahşetle karşı karşıya kaldı. İlçenin girişinde bulunan hoşgeldiniz tabelasının yanında bir hayvan leşi görmesi ile aracını durduran öğretim üyesi konu hakkında bazı incelemelerde bulundu. 

Veterinerlik fakültesi ve hayvancılık konularında bazı incelemelerde bulunmak için gelmiş olduğu şehirde böyle bir vahşetle karşılaşmasından dolayı oldukça üzgün olduğunu dile getirdi. Yapılan ilk incelemelerde leşin bir tilkiye ait olduğu belirlendi. Hayvanın silahlı ateş yaralanması sonrasında öldürüldüğü öğrenildi. Silahla vurulup öldürüldükten sonra ayağından iple asılarak ilçenin girişinde bulunan elektrik direğine asılması vahşetin boyutunu bir kez daha ortaya koymaya başladı. Durum hakkında araştırma yapılmasını istedi. 

Öğretim üyesi vermiş olduğu talimatlarla birlikte durumun Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına rapor edilmesini sağladı. Hayvanda kuduz mikrobunun olup olmadığının tespit edilmesi için inceleme altına alınması gerektiği belirlendi. Direkten indirilen hayvan leşinin Konya iline gönderildiği açıklandı. Burada bulunan veterinerlik fakültesinde gerekli incelemelerin başlatılması sağlanacak. Ünlü profesör konu hakkında açıklama yaparken 'İlçeye girişimizde böyle bir manzara ile karşılaşmamız bizi üzdü. Bu düpedüz vahşet. Gerekli incelemeler başlatılacak' ifadelerinş kullandı. 

YORUM EKLE