Booking .Com Neden Kapandı Açılıcak mı?Ne Zaman Açılacak?

TURSAB'ın Başvurusu Sonrası Mahkeme kararı ile Kapatılan Booking.com Açılıcakmı?Ne zaman açılacak.Booking.com yetkilileri konu ile ilgili Neler söyledi. Yapılan Açıklamada Booking.com açılıcakmı?Ne zaman açılacak

Booking .Com Neden Kapandı Açılıcak mı?Ne Zaman Açılacak?

TURSAB'ın Yaptığı Başvuru sonrası Sürpriz bir şekilde kapatılan Booking.com Yetkililerinden konu ile ilgili cevap gecikmedi. Booking.com yetkilileri yaptığı açıklamada konuyu yargıya taşıyacaklarını Ve temyize gidip Booting.com'u tekrar açtıracakalrını iddia etti. peki Booking.com neden kapandı. ne zaman açılacak. Kapanma nedeni ne detaylar haberimizde olacak.

ÇOK FAZLA KOMİSYON ALIYOR'

CNN Türk yayınına katılan Sultanahmet Turizmciler Derneği Başkanı Yavuz Yaşar, karara ilişkin şunları söyledi: “Bu karardan Türkiye faydalanacak. Bu karar yurtdışından Türkiye'ye gelecek turistleri ilgilendiren bir karar değildir. Sadece Türkiye içerisinde, atıyorum Samsun'dan İstanbul'a seyahat etmek isteyenleri etkileyecektir.

Şu sevindirici bir haber. Bu kararı alan mahkemeye de teşekkür ediyorum. Booking, çok fazla komisyon alıyor otellerden minimum 15 - 50 arası komisyon oluyor. Rezervasyon yapan misafirlere şöyle bir açıklama yapıyor 'komisyonsuz rezervasyon' diyor. Otelci yüzde 50 komisyon verdiyse, 50 euroluk rezervasyon yaparsanız, 25 euro'sunu alıyor.

Günlükten bahsediyorum. Bu komisyonların da devlete hiçbir şekilde KDV'si ödenmiyor. Ben bu kararı gerçekten destekliyorum. Türkiye'de bir çok acentacı arkadaşlarımız vardı. Bu online siteler ön plana çıktığı zaman çoğunun işi yüzde 50-60 düştü, çalışan personeli işten çıkarttı.”

TÜRSAB dava açmıştı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), birlik üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açığı davada mahkeme Booking.com'un Türkiye'dek faaliyetlerini tedbiren durdurma kararı aldı. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün, online rezervasyon portalı Booking.com'un Hollanda menşeli olması nedeniyle Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulması kararı verildiği iddialarına yönelik, "Bunlarla hiç alakası yok. Bu dava 2015 yılında açıldı. O zaman Türkiye ile Hollanda'nın ilişkileri lale gibiydi." dedi.

Gürcün, Booking.com'un, Türkiye'de, Türk vatandaşlarına Türkiye sahillerindeki otelleri (rezervasyon) satmaya başladığını ifade ederek, "Mahkemeye bu nedenle başvurduk. (Mahkeme) Haksız rekabet nedeniyle Booking.com'un faaliyetlerini durdurma kararı aldı." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 20:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
fado1905
fado1905 - 2 yıl Önce

tabiki kapatirsiniz cunku en uygun otelleri bula bildigimiz bir siteydi kendi vatandasindan nasi daha fazla para alirim hesabinin pesindesiniz