Bir Kişinin Üzerinden 3560 Adet Tarihi Sikke Çıktı

Malatya İl emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bir arama sonrasında bir kişinin üzerinden 3560 adet tarihi sikkenin çıktığı açıklandı.

Bir Kişinin Üzerinden 3560 Adet Tarihi Sikke Çıktı

Emniyet tarafından ülkenin pek çok bölgesinde uygulamaların devam ettiği ve güvenliğin sağlanması için geniş çaplı önlemlerin aksatılmadan gerçekleştirildiği belirlenmişti. Bunun ardından Malatya'da geçtiğimiz günlerde polis ekipleri tarafından yapılan bir uygulamada ilginç bir bulguya rastlanılması emniyet güçlerinin harekete geçmesine neden oldu. Sıradan bir uygulama için bölgede bulunan vatandaşların durdurulduğu ve araçlarda da çeşitli arama çalışmalarının yapıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından konu hakkında yeni bir soruşturmanın açıldığı belirlendi. 

Kaçakçılık Şube ekipleri tarafından gerçekleştirilen rutin uygulama kontroller sırasında şüpheli hareketler sergileyen bir vatandaşın polis tarafından durdurulduktan sonra aranmaya başladığı öğrenildi. Yapılan aramalar sonrasında bu kişinin üzerinde 3560 adet tarihi sikkenin bulunmasının ardından şahsın sorgulanmak üzere emniyete götürüldüğü açıklandı. 

Tarihi sikkeler üzerinde yapılan çeşitli incelemeler sonrasında değerli olduklarına kanaat getirildi. Bu sikkelerin Osmanlı döneminden kalma gümüşler olduğunun yetkili birimler tarafından incelenmesi ile birlikte konu hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılmasına karar verildi. Şahsın üzerinden çıkan tarihi sikkelerin devlet tarafından el konulduktan sonra koruma altına alındığı ifade edildi. Emniyet tarafından konu hakkında gerçekleştirilen açıklama sonrasında bu gümüş sikkelerin nasıl ele geçirildiği ve ne amaçla kullanıldığının henüz tespit edilemediği belirtildi. Yapılan sorgulamaların ardından durumun içyüzünün öğrenilmesi için çalışmaların tamamlanacağı ifade edildi. Devlet tarafından çıkarılan kanuna muhalefet suçundan dolayı bu kişinin gözaltına alındığı belirlendi. 

YORUM EKLE