Bayrağı Alan 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne Koştu!

stanbul'daki etkinliklerin merkezini 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oluşturuyor. Alandan canlı yayını izleyebilirsiniz...

Bayrağı Alan 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne Koştu!

Ankara'da TBMM'deki özel oturumun tamamlanmasının ardından darbe girişiminin yıldönümü etkinliklerine İstanbul'da devam ediliyor. İstanbul'daki etkinliklerin merkezini 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oluşturuyor.


20.15 — BAŞBAKAN: GELECEK İÇİN İSTİKLAL İÇİN YÜRÜYORUZ

Başbakan Binali Yıldırım da beraberindeki bakanlarla Çengelköy'de vatandaşlarla buluştu. Burada kısa bir konuşma yapan Yıldırım, "Şimdi hep beraber Şehitler Abidesi'ne doğru yürüyoruz. Gelecek için istiklal için bir daha terör örgütlerinin, darbecilerin kalkışmaya cesaret edememesi için tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet için hep beraber yürüyoruz arkadaşlar" dedi.

19.40 ÜÇ NOKTADA TOPLANAN VATANDAŞLAR KÖPRÜYE ULAŞTI

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında gerçekleştirilecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni'ne katılmak amacıyla 3 farklı noktada toplanan vatandaşlar, yürüyerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne geldi.

19.25 — A HABER: 5 MİLYON KİŞİ KATILACAK

A Haber, köprüdeki buluşmaya 5 milyon vatandaşın katılacağını duyurdu.

19.10 —BAŞBAKAN YILDIRIM DA KORTEJLE BİRLİKTE YÜRÜYECEK

Başbakan Binali Yıldırım'ın da kortejle birlikte 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne yürüyeceği öğrenildi. 3 kilometrelik yolu, vatandaşlarla birlikte yürüyecek olan Yıldırım, Çengelköy'deki yürüyüş güzergahanı kullanacak.

19.00 — Köprüde kurulan sahnede hazırlıklar sürüyor. 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında yaşamını yitirenlerin isimlerinin okunması bekleniyor.

18.40 —Yürüyüş kortejleri henüz köprüye ulaşmamış olmasına rağmen köprü üzerinde binlerce kişinin buluştuğu görülüyor.

Anma töreninin gerçekleştirileceği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün Anadolu Yakası çıkışında kurulan etkinlik alanına vatandaşlar güvenlik kontrolünden geçirilerek alınıyor.

18.00 —CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, F-16'LARI SELAMLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Ankara'dan İstanbul'a giderken F-16 uçakları, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağının kanat hizasına gelerek selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da onları selamladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 22:41
YORUM EKLE