Barbaros Şansal Davasında yeni Gelişme!

Barbaros Şansal hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianame ağır ceza mahkemesi tarafından eksikliklerin olduğu gerekçesi ile reddedildi.

Barbaros Şansal Davasında yeni Gelişme!

Terzi yamağı olarak gündeme gelen ve moda sektörü ile yakından ilgilenen Barbaros Şansal yapmış olduğu çeşitli açıklamalarla dikkat çekerken son olarak geçtiğimiz ay sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu birtakım açıklamalar ile dikkat çekmişti. Bunun üzerine ünlü modacı kısa süre içerisinde yayınlamış olduğu video hakkında eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Kıbrıs'ta yılbaşı kutlaması için gitmiş olduğu bir otelde bir video yayınlamıştı. 

Yayınlamış olduğu videoda Türk milleti ve Türkiye'yi hedef alan bazı ithamlarda bulunması vatandaşların tepkilerine neden oldu. Hakkında halkı kin ve düşmanlığa sevk etme suçundan dolayı yakalama kararı çıkarılmış ve Kıbrıs tarafından ülkeye iadesi aynı gece içerisinde sağlanmıştı. Uçaktan indirilip ülkeye getirildiği sırada bölgede bulunan vatandaşlar tarafından linç edilmek istenmiş ve polis ekipleri tarafından korunarak alınmıştı. 

Konu hakkında iddianameler hazırlanırken yargılamasının tutuklu olarak devam etmesine karar verilmiş, ardından cezaevine gönderilmişti. Dava duruşmaları devam ederken savcılık tarafından hakkında uzun bir iddianamenin hazırlandığına dikkat çekildi. Bu iddianame incelenmek ve karara bağlanmak üzere 43. ağır ceza mahkemesine gönderildi. Ancak bugün gelen bilgilere göre iddianamenin incelenmesinin ardından kesin delillerin bulunmaması, dosyada bazı eksikliklerinin tespit edilmesinden dolayı mahkeme tarafından reddedildiği öğrenildi. Mahkeme tarafından verilen karar sonrasında iddianameyi hazırlayan savcılığın konuya gerekli itirazların yapılması için harekete geçtiği öğrenildi. Davanın gidişatı şimdiden merak konusu haline geldi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 17:18
YORUM EKLE