Atilla Taş Serbest Kalınca Mahkeme Başkanına Ne Dedi?

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Sanatçı Yazar Atilla Taş serbest bırakıldı. Atilla Taş serbest kararını sevinçle karşılayarak mahkeme heyetine, " Sizi seviyorum"dedi.

Atilla Taş Serbest Kalınca Mahkeme Başkanına Ne Dedi?

Atilla Taş'ın da aralarında bulunduğu 21 kişi için tahliye kararı Anadolu Ajansı 31 Mart 2017 Cuma Türkiye atilla-taş-01-12-15.jpg FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Atilla Taş’ın da aralarında olduğu 21 sanık için tahliye kararı verildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanmasına ilişkin 29 sanıklı davada, aralarında Atilla Taş'ın da bulunduğu 21 tutuklu sanığın tahliye edilmesine karar verildi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına ilişkin aralarında "fuatavni" hesabının kurucusu olduğu tespit edilen firari sanık Said Sefa'nın da bulunduğu 26'sı tutuklu 29 sanığın yargılandığı davada cumhuriyet savcısı, aralarında Atilla Taş'ın da olduğu tutuklu 13 sanığın tahliye edilmesi istenmişti.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesindeki beşinci duruşmaya, Ünal Tanık, Ufuk Şanlı, Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da aralarında bulunduğu tutuklu 25 sanık, 2 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı. Duruşmada sanık ve avukatların talepleri alındı. Cumhuriyet savcısı, suç vasfının değişme ihtimalinin bulunması, tutukluluğun tedbir mahiyetinde bulunması ve tutuklu kaldıkları süre dikkate alınarak tutuklu sanıklar Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Yetkin Yıldız, Seyit Kılıç, Mustafa Erkan Acar, Hüseyin Aydın, Abdullah Kılıç, Ali Akkuş, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Oğuz Usluer ve Murat Aksoy'un haklarında yurtdışına çıkış yasağı konularak tahliyelerine, diğer tutuklu 13 sanığın ise mevcut durumlarının devamına karar verilmesini talep etti.

TAŞ'TAN MAHKEME HEYETİNE: SİZİ SEVİYORUZ

Savcının talebini açıklamasının ardından söz alan tutuklu sanık Atilla Taş mahkeme heyetine hitaben "Ne olur bizi yalnız bırakmayın. Sizi seviyoruz" dedi. Aralarında Atilla Taş'ın da bulunduğu 21 tutuklu sanığın tahliye edilmesine karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 17:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
adana
adana - 2 yıl Önce

Buda sanat cimiymis bu adamin ne sanatla ne de yazarllikla alakasi var bu oteki sanatcilara kufur gibi bir sey