Askerlik Yaparken PKK'dan Tutuklandı

Kayseri'de askerlik görevini yapan bir asker güvenlik güçleri tarafından terör yandaşı olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Askerlik Yaparken PKK'dan Tutuklandı

PKK terör örgütü hakkında emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Bunun üzerine teröristlerle dağda ve şehirlerde çeşitli operasyonlar ve soruşturmalar sonucunda mücadele edildiği bilindiği gibi teknolojik anlamda da terör yandaşlarının ve teröristlerin yakalanması için çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Sosyal medya üzerinden terör propagandası yapılan kişilerin tespit edilip yakalanmaları için emniyet güçleri tarafndan ayrı bir ekip kurulmuş ve bu konuda şimdiye kadar pek çok kişinin gözaltına alındığı belirlenmişti. 

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan kişilere emniyet tarafından yapılan çağrılar sonrasında terör propagandası yapan ve teröristi öven kişilerin paylaşımlarına denk gelindiği zaman internet üzerinden emniyet sayfasına fotoğraflı bir şekilde gerekli tüm ihbarların yapılabileceği açıklanmıştı. Türk vatandaşlarının pek çoğu teröristlerin yapmış olduğu paylaşımlar ve terör propagandalarını şikayet ederek suçluların yakalanmasını sağlamışlardı. 

Geçtiğimiz günlerde ilginç bir tutuklama olayı gerçekleşti. Kayseri'de vatani görevini yapan ve er olan Abdurrahman Durmuş isimli bir kişinin askerde olmasına rağmen sosyal medya hesabından terör örgütü hakkında öven paylaşımlarda yapması dikkat çekti. İncelemeler devam ederken bir yandan terör örgütünün propagandasını yaptığı tespit edilince askerde olduğu sırada güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. emniyette görevliler tarafından gerçekleştirilen sorgusunun ardından nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verildi. Askeriyeden ceza evine gitmesi dikkat çekti. 

YORUM EKLE