Arkadaşını Öldürüp Tacizle Suçladı

Aynı evde yaşadığı arkadaşını av tüfeği ile vurup öldürdükten sonra mahkeme karşısında öldürdüğü arkadaşını tacizle suçladı.

Arkadaşını Öldürüp Tacizle Suçladı

Antalya'da geçtiğimiz aylarda iki arkadaş arasında korkunç bir kavga sonunca cinayete dönüşmüştü. Yaşanan cinayet sonrasında polis ekipleri geniş çaplı bir soruşturma başlatılmıştı. Bugün zanlının mahkemeye çıkarıldığı öğrenildi. Mahkemede nasıl bir ifade vereceği merak konusu haline gelmişti. 29 yaşındaki Rafet Çınar isimli inşaat işçisi aynı evde yaşadığı 46 yaşındaki Ünal Duran'ı işe gittiği sırada servisin önünü keserek yanında getirmiş olduğu bir av tüfeği ile vurmuştu. 

Hastaneye kaldırılan Ünal duran yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Davanın görülen duruşmasında cinayetin nedeni ve kavga sebebi mahkeme tarafından ağırlaştırılırken katil zanlısından beklenen savunma geldi. Rafet Çınar yapmış olduğu savunmasında öldürdüğü arkadaşını korkunç bir suçlama ile suçladı. Mahkeme tarafından katil zanlısı hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemi ile dava açıldığı öğrenildi. 

Aynı evde kaldığı arkadaşı ile samimi bir ilişkilerinin olduğunu iddia eden katil zanlısı son zamanlarda öldürdüğü arkadaşının geceleri yanına gelerek cinsel istismarda bulunmaya çalıştığını, bu durumu birkaç kez engellemeye çalıştığını ancak ısrarcı olduğu için rahatsız olduğunu iddia etti. İşlemiş olduğu cinayetten dolayı üzgün ve pişman olduğunu dile getirirken bir anlık sinirle cinayet işlediğini itiraf etti. Öldürülen arkadaşının yakınları mahkemede yalan ifade verdiğini ve bu durumu cezadan kaçabilmek için yaptığını söylediler. Dava dosyasında bazı eksikliklerin olduğu anlaşıldı. eksik dosyaların tamamlanması için dava başka bir tarihe ertelendi. 

YORUM EKLE