Apartman Dairesinde Uyuşturucu Serası!

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’nde bulunan bir apartmanda alınan ihbar sonucu ekipler operasyon düzenledi. Operasyonda apartman dairesinin uyuşturucu serasına çevrildiği belirlendi. Yapılan operasyonda 6 kilo 800 gram esrar, 16 kök Hint keneviri bulundu.

Apartman Dairesinde Uyuşturucu Serası!

Antalya’nın Döşemealtı İlçesi’ndeki bir apartman dairesinde uyuşturucu yetiştirildiği ihbarını alan ekipler harekete geçti. Alınan bilgilere göre apartmanda özel düzenekler kurulduğu ve uyuşturucu yetiştirildiği belirtildi. İhbarın ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim ekipleri tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonda apartman dairesinin A.R.C. ve Ü.Y. tarafından kiralandığı belirtildi. Duvarlarına ve tavanına koyulan naylon brandalar ile seraya çevrilen apartman dairesine baskın yapıldı.

KOKUYU GİDERMEK İÇİN FAN SİSTEMİ KURMUŞLAR

Yapılan operasyonda odanın ısı ve nemini ayarlayan fanların bulunduğu belirtildi. Fanların öte yandan esrar kokusunu gidermek için kullanıldığı da tespit edildi. Gerekli ısı, havalandırma ve ilaçlama sistemlerinin kurulduğu odada, saksılara dikili 16 Hint keneviri ve 6 kilo 800 gram esrar ele geçirildi. Operasyonda elde edilen ısı, havalandırma ve ilaçlama malzemeleri incelenmek üzere emniyete getirildi. Ekipler evde uyuşturucu yetiştiriciliği yapan A.R.C. ve Ü.Y.’yi gözaltına aldı. Emniyete götürülen ve gerekli sağlık kontrollerinden geçirilen zanlılar, tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan suçlular, “uyuşturucu ticareti yapmak ve uyuşturucu madde sağlamak” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonların devam edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 15:34
YORUM EKLE