Ankara’da Darbeciler Yargılanmaya Başladı

15 Temmuz darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında Özel Kuvvetler Komutanlığı Etimesgut Özel Hava Alay Komutanlığı’nda meydana gelen olaylar ile ilgili tutuklu bulunan 27 kişinin yargılanması yapılacak.

Ankara’da Darbeciler Yargılanmaya Başladı

Hain darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmalar kapsamında ülke genelinde binlerce insan gözaltına alınmıştı. İlk olarak darbe gecesi ülkenin bölünmesine uğraşan askerler, polisler ve destekçiler gözaltına alınmıştı. 81 ilde başlatılan soruşturmalarda ise başta Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere binlerce vatandaş FETÖ soruşturmalarından tutuklanmıştı. 15 Temmuz 2016’da darbe girişiminde bulunan vatandaşların yargılanmasına başlandı. Ankara’da bulunan Sincan Cezaevi’ndeki mahkeme sarayında yapılan duruşmada Özel Kuvvetler Komutanlığı Etimesgut Özel Hava Alay Komutanlığı’nda yaşanan olay ile ilgili tutuklanan 27 kişinin yargılanması yapıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı duruşma Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görüldü.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Duruşma öncesinde ise ekipler yoğun güvenlik önlemleri aldı. Cezaevi çevresinde çok sayıda polis ve jandarma görev yaptı. Sincan Cezaevi’nin etrafında kuş uçurtmayan ekipler, büyük bir özveri ile çalıştı. Cezaevine giden bütün araçlar tek tek titizlikle arandı. Jandarmaya ait olan bir drone havadan sürekli olarak görüntü alırken; duruşmaya müşteki, avukatlar ve sanık yakınları dışında kimse alınmadı.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen ilk duruşmanın ardından sanıkların yargılanmasına devam edildi. İddianamelerin tamamlanması halinde diğer sanıkların da yargılanmaya başlayacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 13:03
YORUM EKLE