Amaçları Ne? Ev Ev Dolaşıp 'Deprem Olacak' Dediler, Manisa'yı Sokağa Döktüler

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde kimliği belirsiz şahıslar ev ev dolaşıp 'Deprem Olacak' deyince vatandaşlar sokağa döküldü. Yetkililer dedikodulara itibar edilmemesini ve vatandaşların evlerine dönmesini istedi.

Amaçları Ne? Ev Ev Dolaşıp 'Deprem Olacak' Dediler, Manisa'yı Sokağa Döktüler

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde evleri dolaşıp "deprem olacak" diyen şahısların neyi amaçladığı bilinmiyor. Şehzadeler ilçesinde yaşayan vatandaşlar deprem söylentisi nedeni ile büyük panik yaşadı. Vatandaşlar park ve bahçelerde tedirgin bir şekilde beklerken, yetkililer vatandaşların evlerine dönmesi için çağrı yaptı.

MUHTAR YETKİLİLERE HABER VERDİ!

Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Tekin Aydın, "Deprem olacak" söylentisi üzerine yurttaşın tedirginlik yaşaması nedeniyle durumu kaymakamlık, belediye, polis ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerine bildirdi.

Bunun üzerine AFAD Manisa İl Müdürü Bekir Şen mahalleye beraberinde bir ekip ile gitti.

EV EV DOLAŞIP, " DEPREM OLACAK" DEDİLER!

Şen, muhtar Aydın ve mahalle sakinleri ile görüşerek, "Bunun dedikodu ve söylentiden ibaret olduğunu ve inanılmaması gerektiğini" söyledi.

Muhtar Aydın, "Birileri evlerin kapılarını çalarak 'gece deprem olacak' demiş. Ardından vatandaşlar arasında yayılan söylenti mahallenin neredeyse tamamına yayıldı. Vatandaşların tedirginliği üzerine durumu ilgili yerlere bildirdim." diye konuştu.

Bazı mahalle sakinleri de "Gece 22.00-22.30 saatlerinde deprem olacağını" duyduklarını, kulaktan kulağa dedikodunun hızla yayıldığını dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2017, 01:12
YORUM EKLE