Adil Öksüz ABD Büyükelçiliğinde mi Saklanıyor?

FETÖ'nün elebaşılarından Adil Öksüz ile ilgili iddialar art arda gelmeye devam ediyor. Son olarak Adil Öksüz ile iddia AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'dan geldi. Özdağ , “Ben Adil Öksüz’ün bir büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum” dedi.

Adil Öksüz ABD Büyükelçiliğinde mi Saklanıyor?

15 Temmuz darbe girişimini Akıncılar Üssü'nden yönettiği belirlenen, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra kayıplara karışan Adil Öksüz ile çok çarpıcı bir iddia gündeme geldi.Özdağ ,TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk  “Ben Adil Öksüz’ün bir büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum” dedi. Özdağ, “Ben Adil Öksüz’ün bir büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum” dedi.

ABD Büyükelçiliği’nden, Adil Öksüz’ün telefon ile aranma nedeni olarak gösterilen vize iptali açıklamasına dikkat çeken Özdağ, "Böyle bir uygulama varsa, büyükelçilik bu durumda herkesi arayıp bilgi veriyor mu? Pasaportunuzu alıp giderseniz havalimanından kös kös geri dönersiniz" diye konuştu.

"ARSA BAKMAYA GİTMİŞSE NİYE TESLİM OLMADI?"

T24'te yer alan habere göre, Özdağ, Adil Öksüz olayının TÜRKSAT’ı basan 4  kişiyle olan bağlantılara ve birbirleriyle olan tüm ayrıntıların iyice incelenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Darbe Komisyonu'nda gündeme gelen Adil Öksüz’ün 52 kez yurtdışına çıktığına ilişkin belgelere de dikkat çeken Özdağ, bu gidiş ve gelişler konusunda iyi bir inceleme yapılmadığını söyledi. 15 Temmuz akşamı Öksüz ve dört arkadaşının Akıncılar Üssü'nde ki durumuna ve TÜRKSAT’ın basılması hatırlatan Özdağ, “TÜRKSAT işgal edileceği zaman Öksüz ve 4 arkadaşı oraya arsa bakmaya gelmişler. Akıncılar üssünden tutuklandıktan sonra savcılıkta verdikleri ifadeye göre hepsi arsa bakmaya gitmiş. Eğer öyleyse niye teslim olmadılar niye kaçtılar” dedi.

NE OLMUŞTU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'FETÖ'nün Türk Silahları Kuvvetleri imamı olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün, 21 Temmuz 2016 tarihinde ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu üzerine kayıt bir telefondan arandığının tespit edildiğini açıkladıktan sonra ABD Büyükelçiliği'nden açıklama gelmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasının ardından bir açıklama da ABD Büyükelçiliği'nden geldi. Açıklamada şöyle denildi:

"O gün (21 Temmuz) Emniyet Genel Müdürlüğü, ABD'nin Türkiye Temsilciliği'ni arayarak, Adil Öksüz'ün Türkiye'den kaçmasını engelleme konusunda yardım talebinde bulunmuştur. Bunun arkasından Öksüz'ün vizesini iptal ettik ve ABD yasaları gereğince Öksüz'ü arayarak kendisini bu iptal konusunda bilgilendirmeye çalıştık."

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 10:32
YORUM EKLE