Adana’daki Yurt Yangınıyla İlgili Flaş Gelişme

Adana’daki bir kız yurdunda 12 kişinin ölümüne ve 24 kişinin yaralanmasına sebep olan yangın ile ilgili soruşturma devam ediyor. Tutuklu halde yargılanırken tahliye edilen 4 kişi ile ilgili savcılıktan itiraz geldi. İtiraz üzerine 4 kişi tekrar tutuklandı.

Adana’daki Yurt Yangınıyla İlgili Flaş Gelişme

Bilindiği üzere Adana’nın Aladağ İlçesi’nde bulunan bir kız yurdunda 29 Kasım 2016 tarihinde yangın çıkmıştı. Yaşanan yangın felaketi sonrası yurtta bulunan 10 öğrenci, yurt yetkilisinin kızı ve bir eğitmen hayatını kaybetmişti. 12 kişinin hayatını kaybettiği yangında 24 kişi de yaralanmıştı. Yangın sonrası olay ile ilgili soruşturma başlatılmış ve 7 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında ise yurt müdürü Cumali G, Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı İsmail U, dernek üyeleri Mustafa Ö, Ramazan D, Ramazan K, Mahir K ve yurt görevlisi Mahmut D. tutuklanmıştı. Yangın ile ilgili soruşturma devam ederken tutuklu halde yargılanan dernek üyeleri Ramazan D, Mustafa Ö, Mahir K. ve Ramazan K. serbest bırakılmıştı.

SAVCILIK KARARA İTİRAZ ETTİ

Tutukluların serbest bırakılması üzerine savcılık karara itiraz etti. Savcılığın itirazını değerlendiren mahkeme heyeti, 4 dernek üyesinin tekrar tutuklanmasına karar verdi. Kararın ardından dernek üyeleri tekrar tutuklandı. Öte yandan tutukluluğu devam eden 3 zanlının yargılanması ise devam ediyor. Mahkeme heyeti 7 kişinin tutuklu olarak yargılanmasının devam etmesine karar verdi.

YORUM EKLE