05 Ocak 2017 Perşembe 02:24
Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımı 2017 sözlü sınavlarında koşullar belirlendi

2017 yılında 4 bin infaz koruma memurunun alınacağı 2016 Aralık itibari ile yayınlanmıştı. Adalet Bakanlığı bünyesnde bulunan cezaevlerinde infaz koruma memurluğu olarak istihdam edilmek üzere 4 bin infaz koruma memuru alım koşulları ve infaz koruma memuru başvuru tarihleri şekillenmeye başladı. Adalet Bakanlığı 4 bin gardiyan alımı konusunda adeta kollarını sıvadı. İşte 4 bin gardiyan alımı için gerekli başvuru koşulları ve başvuru tarihi ve 16 Ocak'ta yapılacak olan sözlü sınav detayları

4 BİN GARDİYAN ALIMI 2017

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 4 bin gardiyan alınacağı açıklaması üzerine devlet memuru olmak için tüm koşullar açıklandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın infaz memuru alımı konusunda yaptığı açıklama Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfasındaki yerini aldı. Bu bildirgeye göre en az 2 sene Uzman erbaş statüsünde çalışmış olanlar arasında seçilecek olan infaz koruma memurlarının 20 Ekim 2016'ya kkadar kendi isteğiyle iş feshi yapmış olanalrdan seçileceği de açıklandı. 

12 ARALIK'TA BAŞLADI

12 Aralık'ta başlayan 4 bin memur alımı 23 Aralık 2016'da son bulmuştu. 16 Ocak ve sonrasında devam edecek sözlü sınav detaylarına da ulaşıldı. Personelin sayısına göre sözlü sınava girecek olan adayların ne zaman sınava gireceği de komisyon tarafından belirlenecek. Söz konusu olan adaylar tüm detaylı bilgilere "www.cte.adalet.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.

15 Temmuz darbe girişimi akabinde Adalet Bakanlığı bünyesinde dalgalanmalar halinde devam eden operasyonlar ile bakanlık genelinde personel ihtiyacı doğmuştu. 2016 yılı içerisinde sadece Adalet Bakanlığı'na 16 bini aşkın başvuru olmuştu. OHAL'in uzatılması sonrasında operasyonların devam edeceği açıklaması, Adalet bakanlığı bünyesinde personel ihtiyacını attıracağa benzerken memeur olma yolunda ilerleyen adaylar için de adeta br umut kapısı olmuştur.

SÖZLÜ SINAV 16 OCAK'TA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın açıklamaları akabinde 4 bin personel alımı yapılacağı haberleri kesinleşmiş ve hemen sonrasında da alımlar için başvurular başlamıştır. 16 Ocak'ta yapılacak olan sözlü sınavda her yönden denenecek olan adaylar, en az 70 puan almak zorunda. Sıralama sonrasıda en yüksek puan alan adaylar başta olmak üzere sırayla 4 bin kişinin memeur olacağı ve sonuçların da bu düzene göre belirleneceği açıklandı.Özellikle de lisans öğrencilerine öncelik verileceği ve bu durumunda uzman erbaşlar için geçerli olacağı açıklaması binlerce insanı eleyeceğe benziyor

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat: Suç teşkil edecek, içerik ve yorumlardan doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.