Adalet Bakanı Bekir Bozdağ : Adil Öksüz İnfaz Edilmiş Olabilir

A Haber televizyonuna konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adil Öksüz'in yurt dışına kaçtığını düşünmediğini, Öksüz'ün Türkiye'de ya saklanmış ya da infaz edilmiş olabileceğine inandığını söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ : Adil Öksüz İnfaz Edilmiş Olabilir

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişimi yakalanan daha sonra bırakıldıktan sonra sır olan Adil Öksüz hakkında A Haber'de açıklamalarda bulundu. Bozdağ şunları söyledi: "Adil Öksüz'ün ABD Konsolosluğu'ndan aranması konusunda "ABD'nin açıklamasını tatmin edici bulmadım. Adil Öksüz yakalanıp konuşulduğu takdirde, 15 Temmuz'la ilgili karanlık pek çok soru aydınlanacak. Bana göre, Adil Öksüz yurtdışına kaçırılmadı, bana göre Türkiye içinde birileri tarafından saklanıyor. FETÖ terör örgütü Adil Öksüz'ü infaz etmiş de olabilir, ama bu yönde bir bilgi yok."

FETÖ KANADA'YA MI KAÇACAK?

 Bozdağ, "FETÖ elebaşı Kanada'ya mı kaçacak? sorusuna şu yanıtı verdi: "Trump yönetimine Türkiye'nin kaygılarını ilettik. Trump gelince tedirgin oldular. Biz, Türkiye olarak kaygılarımızı ilettik, ama henüz bir cevap verilmedi, tutuklanmadı, adli bir uygulamaya maruz kalmadı. Yeni yönetimle, eski yönetim arasında bu konuya bakış açısında fark var. Ama adli işlemlerin sonucu bakımından bir değişiklik yok."

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 10:42
YORUM EKLE