686 sayılı KHK ile görevden alınanların listesi! 4 bin 464 kişi görevden alındı!

OHAL kapsamındaki 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden çıkartılarak görevden el çektirildi. 17 kişi ise göreve iade edildi. 686 sayılı KHK ile görevden alınanların listesi Haber24.com'da...

686 sayılı KHK ile görevden alınanların listesi! 4 bin 464 kişi görevden alındı!

Bakanlar kurulu kararı ile Olağanüstü Hal  Kapsamındaki 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden çıkartıldı, 17 kişi ise göreve iade edildi.

MİLLİ EĞİTİMDEN ÇIKARILANLARIN LİSTESİ!

OHAL kapsamındaki 686 sayılı KHK ile Milli Eğitim Bakanlığından 2 bin 585 personelin devlet kurumları ile ilişikleri kesildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINDEN ÇIKARILANLAR LİSTESİ!

İçişleri Bakanlığından 49, Emniyet Genel Müdürlüğünden 417, Jandarma Genel Komutanlığından 893 kişi kamu görevinden çıkarıldı. 

FETÖ'DEN DOLAYI GÖREVDEN ALINDILAR!

686 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre görevden alınan  4 bin 464 kişininin Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması ile bağlantılarının tespit edilenler olduğu bildirildi...

Toplamda 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname görevden alınanların listesi ayrıntılarıyla birlirlikte Haber24.com'da...

LİSTE 1 - GÖREVE İADE EDİLENLER

liste1.pdf

LİSTE 2 GÖREVDEN ALINANLAR 

liste2.pdf


Olağanüstü hal  (OHAL) kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2 Ocak'ta toplanan Bakanlar Kurulunca Anayasa'nın 121. maddesi ile 2935 Sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 4'üncü maddesine göre, alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin bugünkü son mükerrer sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Buna göre, 686 Sayılı KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler, kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarıldı.

Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacak. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilecek.

Bu KHK ile "Kamu görevinden çıkarılanlar", "Kamu görevine iade edilenler", "Öğrencilik statüsü geri verilenler" ile "Tedbir uygulanan emekli emniyet mensupları" başlıkları altında yeni düzenlemelere yer verildi.


 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 23:31
YORUM EKLE