Ziya Selçuk Açıklama Yaptı! Atamalarda Son Durum

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk atamalara dair açıklamalarda bulundu. Canlı yayına katılan Selçuk soruları yanıtladı. İşte KPSS adaylarına dair son dakika gelişmeleri...

Ziya Selçuk Açıklama Yaptı! Atamalarda Son Durum

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz gün BengüTürk TV’de bir canlı yayına katıldı. Bakan Selçuk sunucu ile bir röportaj havasında devam eden programda merak edilen soruları yanıtladı. Yüz yüze eğitime ilişkin yorumlar, online eğitim süreci, sınavlara ilişkin ve geleceğe yönelik tartışmalar yapıldı. Eğitim ve Bilişim Ağı’nın süreçteki önemi ve etkililiği değerlendirildi. Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı, cevabı Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve sonuçlarını öğrenmiş olan öğretmen adayları tarafından oldukça merak edilen öğretmen ataması konusuna da değinildi ve bakan konuya ilişkin tartışmalara açıklık getirdi.

Öğretmen Atamalarına İlişkin Değerlendirme

Sayın Bakan kendisine öğretmen atamaları ile ilgili beklentiye yönelik sorular yöneltildiğinde geçmişteki atamalar üzerinden yola çıkarak genellikte bir atama dönemi içerisinde 20 bin öğretim personeli alımı yapmaya yönelik çalışmalar yapıldığını, 2019 ve 2020 yıllarında 41 bine yakın olmak üzere toplamda 82 bin öğretmenin atamasının yapıldığını belirtti. Geçtiğimiz yıldan beri bu sorunun kendisine yöneltildiğini ve öğretmen adayı gençlerin geleceklerine yönelik belirsizlikten kurtulma isteğinin en doğal hakları olduğunu söyledi. Lakin kendisinin veya herhangi birinin bu konuda bu sene tam şu kadar öğretmen atayacağız demesinin mümkün olmadığını söyledi. Geçtiğimiz senelere bakarak atama takvimine ilişkin Ocak ayının ilk haftası veya sonuna doğru gelir şeklinde tahminler yürütmenin ve bu zamanda gelir demenin asla mümkün olmadığını söyledi. Bu tarihlerin tamamen mevcut şartların incelenmesi ve Maliye Bakanlığı ve kabinenin yapacakları değerlendirmelerin sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öngördüğü şekilde Sağlık Bakanlığı şu sayıda ve Millî Eğitim Bakanlığı bu sayıda personel alacak şeklinde belirlenen tabloya göre söylemlerde bulunulabileceği belirtildi.

-zıya-selcuk-acıklama-yaptı-atamalarda-son-durum-

Bakan Gençlerin İçini Rahatlatacak Haberi Verdi

Ziya Selçuk nihai olarak en yüksek kadro sayısının daima Millî Eğitim Bakanlığına ayrıldığını belirtti. Bunun bu şekilde sürdürülmesi ve MEB personeli olarak mümkün olan en yüksek sayıda öğretmen alımı yapabilmek için bütçe disiplini ve içinde bulunulan durumdaki ihtiyaç sayısına yönelik değerlendirmelerin hesaba katıldığı çalışmalar ve görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

Bakan Sonunda Tarih Verdi!

Bakan Selçuk bunun tek başına verebileceği bir karar olmadığını belirtirken, sunucunun duruma ilişkin en yakın tahmininiz nedir? Sorusuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Şimdi bununla ilgili çalışmalar bu ay içerisinde belli bir noktaya gelir. Belli bir noktaya geldikten sonra da kamuoyuyla paylaşırız. Şeklinde yanıt verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER