Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün Sürecek? 4 Gün Boyunca Resmî Tatil Mi?

2021 Yılbaşı tatili kaç gün olacak? 2021 yılbaşında sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor. Peki resmi tatil kaç gün sürecek? 31 Aralık resmi tatil mi?

Yılbaşı Tatili Kaç Gün? Sokağa Çıkma Yasağı Kaç Gün Sürecek? 4 Gün Boyunca Resmî Tatil Mi?

Yılbaşına özellikle de az bir süre kalan çalışan vatandaşlarımız ve aileleri yılbaşını tatilini merak ediyor. Resmî tatilin ne kadar süreceği merakla aranıyor.

2020 yılının bitimi ve 2021 yılının gelişi ile birlikte vatandaşlarımız yılbaşı tatilinin de ne kadar süreceğini merak ediyor. Kaç gün resmî tatil olacağı ise özellikle çalışan kesim ve aileleri tarafından sıkça gündemde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre korona virüs salgını sebebiyle bu yılbaşı kutlamaları önlemler ve kısıtlamalar altında geçecek. Yayımlanan kısıtlamalara göre 4 gün boyun sokağa çıkma yasağı olacak. Vatandaşlarımız da sokağa çıkma yasaklarının ne zaman başlayacağını ve ne zaman biteceğini de merak ediyor.

YILBAŞI TATİLİ HANGİ GÜN?

Yılbaşı tatili ise tüm dünyada resmi olarak 1 Ocak olarak sayılmaktadır. 1 Ocak ise cuma gününe tekabül etmekte. Vatandaşlarımız tarafından sorulan bir diğer soru ise 31 aralığın resmî tatil sayılıp sayılmayacağı. Maalesef ki 31 Aralık günü resmî tatil kapsamına alınmamakta. 1 Ocak ile birlikte hafta sonu da resmî tatil kapsamına alınıyor. Yani Cuma, cumartesi ve pazar günleri çalışan vatandaşlarımız için resmî tatil olacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARI

Bu yılbaşının en çok konuşulan gündemlerinden biri de sokağa çıkma yasakları. İç işleri Bakanlığı tarafından günler öncesinde yılbaşında dair yeni önlemler ve kısıtlamalar yayınlanmıştır. Yılbaşında toplanmaları ve sağlığımız için oluşacak risklerin önüne geçmek adına yasaklar hafta sonu ile birleştirildi. Sokağa çıkma yasakları bu sebeple 3 aralık perşembe akşam 21.00 itibari ile başlayacak. 4 Ocak Pazartesi günü sabahı 5’te ise sona erecek. Buna göre vatandaşlarımız 1 Ocak Cuma, 2 Ocak cumartesi ve 3 Ocak Pazar gününü evlerinde geçirecek.

YILBAŞI TATİLİ TAKVİMİ

Korona virüs salgını nedeniyle de ülkemizdeki yılbaşı takvimi de değişti. Resmî tatil günü ise 1 Ocak. Vatandaşlarımıza 31 Aralık günü mevzuatta yer almadığı için herhangi bir resmî tatil verilmeyecek.

YILBAŞINDA 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma yasakları ise 4 Ocak sabahı saat 5’te son bulacak.

2021 YILBAŞI SEÇENEKLERİ

Vatandaşlarımız ise sokağa çıkma kısıtlamaları altında bu yılbaşını televizyon ya da film izleyerek geçirebilirler. 2020 yılının en iyi filmlerini ise sitemizden öğrenebilir ve aileleriyle birlikte güzel bir yılbaşı keyfi yapabilirler.

Ayrıca 31 Aralık 2020 yılbaşı TV akşam programı da şu şekilde olacak;

Star TV- İbo Show yılbaşına özel bölüm

Kanal D- Çok güzel Hareketler Yılbaşı Özel bölümü

Güldür Güldür dizi yine Show TV de olacak ve yılbaşına özel program sunumu yapılacak

FOX TV ise yılbaşına özel olarak seyircilerine 2 sinema filmi sunacak.

TRT 1’de ise ekranların yine çok sevilen dizilerinden biri olan Kalk Gidelim yer alacak. Bu bölümde ise dizi yılbaşı özel finali ile yayına son verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER