Yarın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplanıyor

Yarın, kabine toplantısı sonucunda alınacak olan kararlar bir çok vatandaşı yakından ilgilendirecek. Konuya ilişkin detaylar ve toplantının ana gündem konularına ilişkin tahminler

Yarın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplanıyor

11 Ocak günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesin’den çıkacak karar birçok vatandaş ilgilendiriyor. Toplantının  ana konuları  koronavirüs salgınında uygulanan tedbirlerin sonuçları, mevcut olan tedbirlerin hangi tarihe kadar uygulanmaya devam edilleceği,  yerli aşı çalışmaları ve aşı takvimine ilişkin, konuların konuşulması bekleniliyor.

 11 Ocak tarihi yani yarın toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak.

 2021 yılının ilk kabine toplantısı olma özelliğini taşıyan bu kabine toplantısında koronovirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sonuçları gibi konular başta olmak üzere ülke gündeminde olan çeşitli konularda toplantının konusu olacağı tahmin ediliyor.

  Sağlık Bakanı Fahrettin kocanın sunum yapması beklenen toplantıda vaka sayılarındaki son durumun ve yeni alınacak tedbirlerin olup olmayacağı  ve mevcut tedbirlerin ise hangi tarihe kadar devam edeceği konusu toplantının gündem konusu olması bekleniyor

  Başka ülkelerden ithal edilen aşıya ilişkin inceleme süreci, aşılama yöntemi ile uygulamaları nasıl ilerleyeceği ve koronavirüs aşısı takibi gibi konularında toplantının gündem maddeleri arasında yer alacağı tahmin ediliyor. Kabine toplantısında yerli aşı çalışmaların ise geldiği nokta konusunda değerlendirme yapılacağı  konuşuluyor.

   Koronavirüs ve aşı haricinde Türkiye'nin gündeminde olan bazı sorunlara ilişkin toplantıda görüş alışverişi yapılacağı tahmin ediliyor.

 Bugün, 10 Ocak'ta açıklanmış olan son 24 saatteki koronavirüs verilerine göre 162.786  test yapıldığı, 1.017 hasta sayısı  olmak üzere 9.138 yeni koronavirüs vakası tespit edildiği ve bugün vefat eden kişi sayısının ise 176 olduğu öğrebnildi. Bu durumda koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 22.807 yükseldi.

 Son 24 saatte ise alınan verilere göre tedavisi bitmiş olan 8.103 hastanın taburcu olduğu öğrenildi. Bugünkü iyileşen hasta sayısı ile birlikte 2  milyon 198 bin 150 kişi  iyileşti. Şimdiye kadar yapılan test sayısı 26 milyon 196 bin 481  olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre ağır hasta sayısının ise 2811’e  düştüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER