Yalnızlık çekenlerin yanında durarak günde 2 bin liradan fazla kazanıyor!

Japonya'da bir adam, koronavirüs sürecinde yalnızlık çeken insanlara eşlik ederek bir günde 2 bin liradan fazla kazanıyor. 

Yalnızlık çekenlerin yanında durarak günde 2 bin liradan fazla kazanıyor!

Japonya'da para kazanmanın ilginç bir yolu bulundu. Shoji Morimoto, herhangi bir şekilde iş yapmadan kendisini kiralayan insanın yanında duruyor. 35 yaşındaki adam, bu şekilde kolayca para kazanıyor. Söz konusu adam, kendisini kiralayan kişiden 10 bin Japon yeni alıyor. Ulaşım ve yemek masraflarının da karşılanmasını isteyen Morimoto, koronavirüs sürecinde yalnızlık hisseden ve psikolojik sıkıntı çeken insanların yanında duruyor. Morimoto, gün içerisinde 3-4 kişiyle bir araya gelebildiğini ve bu şekilde daha fazla para kazandığını söyledi. 

"Daima müsaitim"

Söz konusu adam, kendisini kiralayan kişilerle yemek yiyor ve onların sorularına basit cevaplar vererek diyalog kuruyor. 35 yaşındaki adam, bu iş sayesinde sosyal medya platformlarının gündemine oturdu. Morimoto, Twitter hesabında 269 binden fazla takipçiye sahip. 3 sene içerisinde kitabı çıkan adamın bir diziye ilham verdiği de biliniyor. Söz konusu adamı kiralayan kişilerin yaptıkları yorumlar da dikkatlerden kaçmadı. Bir kişinin, Morimoto'nun kendisiyle yürüdüğünü belirttiği görüldü. Başka bir kişinin de Morimoto ile alışverişe çıktığını söylediği fark edildi. Morimoto, kendisi için hazırladığı tanıtım yazısında, kendisinin kiralanabileceğini ifade etti. Daima müsait olduğunu kaydeden Morimoto, yalnızca yemek yemediğini, bir şeyler içtiğini ve sorulara basit yanıtlar verdiğini belirtti. 

"Asla yargılamadan dinliyorum"

Söz konusu adamın Osak Üniversitesi Fizik Bölümü mezunu olduğu öğrenildi. Evli olan ve bir çocuğa sahip olduğu ifade edilen Morimoto, 3 sene boyunca yayıncılık sektöründe çalıştı. Daha sonra işi bırakan Morimoto, 2018 senesinde sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, kendisini kiralığa çıkardığını ifade etmişti. Morimoto, insanların yanlarında herhangi birinin varlığını istemeleri ve mağazaları birlikte gezmek istemeleri durumunda kendisine ulaşmaları gerektiğini belirtmiş, basit eylemler dışında herhangi bir şey yapmadığını kaydetmişti. 

Morimoto, bunu bir süreliğine ücretsiz olarak yapmıştı. Söz konusu adam, bu hizmete yoğun talep gösterilmesi ve bazı kişilerin suistimale başlaması üzerine müşterilerinden para istemeye karar verdi. Morimoto, gün içerisinde 3-4 tane müşterisiyle buluştuğuna dikkat çekerek, insanların kendilerini dinleyen birine ihtiyaç duyduklarını söyledi. 35 yaşındaki adam, insanları hiçbir şekilde yargılamadan dinlediğini ve onları yalnızlık hissinden kurtardığını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER