Yağış uyarısı geldi! 11 Ocak hava durumu

Meteoroloji'nin 11 Ocak Pazartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre; Ankara'nın kuzeyi, Çankırı çevreleri ve Samsun çevreleri ile Karadeniz Bölgesi ve Marmara Bölgesi'nde sağanak ve yağmurun etkili olması bekleniyor.

Yağış uyarısı geldi! 11 Ocak hava durumu

Meteoroloji'nin 11 Ocak Pazartesi günü için hazırladığı hava durumu raporuna göre; Türkiye'nin iç kesimleri ile kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu ve yerel olarak çok bulutlu geçmesi bekleniyor. Ankara'nın kuzeyi ile Çankırı çevreleri ve Samsun çevrelerinde aralıklı olacak şekilde sağanak ve yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan, Marmara Bölgesi'nin batısı ve kuzeyi ile Orta Karadeniz'in kıyıları, Doğu Karadeniz ve Batı Karadeniz'de de aralıklı olarak sağanak ve yağmurun etkisini göstereceği öngörülüyor. Türkiye'nin diğer yerlerinde ise az bulutlu bir havanın etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji, Türkiye'nin doğusu için yeniden don ve buzlanma uyarısında bulunurken hem iç kesimlerde hem de doğu kesimlerde sis ve pusun etkili olacağını bildirdi.

11 Ocak hava sıcaklığı

Doğu Karadeniz kıyıları ile Orta Karadeniz kıyılarında 11 Ocak Pazartesi günü hava sıcaklıklarının 2-4 derece artış göstermesi bekleniyor. Hava sıcaklığının Türkiye'nin diğer kesimlerinde ciddi bir değişiklik göstermeyeceği tahmin ediliyor. Türkiye'de genel olarak hava sıcaklıklarının mevsim normallerine göre 4-10 derece fazla olacağı öngörülüyor. 

Diğer yandan, rüzgârın güneybatıdan ve güneyden hafif şiddette esmesi beklenirken, aralıklı olarak orta şiddette eseceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeyi, Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi'nin batısı ile Marmara Bölgesi'nin güneyinde rüzgârın kuvvetli ve yerel olarak fırtına biçiminde eseceği öngörülüyor. 

Kuvvetli yağış geliyor!

Edirne ve Kırklareli'nin çevreleri için Meteoroloji tarafından kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. Bu nedenle vatandaşların tedbirli olmalarının önem taşıdığı ifade edildi. 

İstanbul hava durumu

İstanbul'un bugün çok bulutlu geçmesi bekleniyor. İstanbul'da aralıklı olarak sağanak ve yağmur bekleniyor. 18°

İzmir hava durumu

İzmir'in bugün parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 22°

Antalya hava durumu

Antalya'nın bugün parçalı bulutlu ve az bulutlu geçeceği öngörülüyor. Antalya'nın yerel olarak çok bulutlu geçmesi bekleniyor. 19°

Ankara hava durumu

Ankara'nın bugün parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Başkentte akşam vakitlerinde sağanak ve yağmurun etkili olması bekleniyor. 17°

Zonguldak'ta hava durumu

Zonguldak'ın çok bulutlu geçeceği öngörülüyor. Zonguldak'ta aralıklı olarak sağanak ve yağmur bekleniyor. 18°

Trabzon'da hava durumu

Trabzon'un çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Trabzon'da aralıklı olarak sağanak ve yağmur bekleniyor. 15°

Erzurum'da hava durumu

Erzurum'un parçalı bulutlu ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 4°

Diyarbakır'da hava durumu

Diyarbakır'ın açık ve az bulutlu geçeceği öngörülüyor. 15°

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER