Vodafone Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone kalan bakiye sorgulama işlemleri artık her zamankinden çok daha kolay. Vodafone müşterileri 4 farklı yöntemle kalan bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu yazımızda faturalı, faturasız, kontörlü hatlar için bakiye sorgulama işlemlerini ele aldık.

Vodafone Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bakiye sorgulama işlemlerine çeşitli nedenler yüzünden ihtiyaç duyulabilmektedir. Özellikle faturasız olan hatlarda TL bitirme süresi oldukça kısadır. Buna ek olarak faturasız hatlarda tarife yenileme için belli ücretlerin ödenmesi lazımdır. Ödenmesi istenen ücretlerin hatlarda olmaması paket değişimi ve yenilenmesinin yapılamaması demektir. Bu da bakiyelerin bilinmesinin önemini ortaya koymaktadır.

Telefon operatörlerinde gerek bakiyelerin öğrenilmesi gerek farklı işlemlerin yapılması için alternatif yöntemler kullanılmaktadır. Bundan kaynaklı olarak hangi hat kullanılıyorsa o hattın özelliklerine göre hareket edilmesi gerekmektedir. Vodafone bakiye sorgulama nasıl yapılır konusu için sayılacak yöntemler de hatta özeldir. Bazıları ortak olmasına karşın büyük kısmında farklı operatörlerden işlem görülememektedir.

Vodafone Bakiye Sorgulama

Bakiye miktarları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ilk olarak yöntem bazında karar vermek zorundadır. Çünkü operatörler yöntemleri olabildiği kadar çeşitli tutmaya çalışmaktadır. Böylelikle insanlar hangi alanda kendilerini daha rahat hissediyorlarsa o şekilde hareket edebilmektedir. Vodafone bakiye öğrenme yöntemlerinden güncel olanları;

 • Müşteri hizmetleri,
 • Kısa mesaj,
 • USSD,
 • Mobil uygulama olarak sıralanabilmektedir.

Bilindiği üzere özellikle mobil teknoloji ve internet teknolojileri her geçen gün gelişmektedir. Bu neden yüzünden bakiye sorgulama yöntemlerinde de güncellemeler kendini gösterebilmektedir. Bahsi geçen durumların gerçekleşmesi halinde ise operatörler resmi olan internet sitelerinden gereli açıklamaları yapmaktadır. Böylelikle hat kullanıcıları yeni yöntemlerle tanışmakta gecikmemektedir.

vodafone-bakiye-sorgulama

Vodafone Bakiye Sorgulama Faturalı Hat

Faturalı hatlarda bakiye sorgulamaya yönelik olan işlemler en az faturasız hatlar kadar önemlidir. Çünkü Vodafone, faturalı hat sahiplerine özel kampanya sunumları yapmaktadır. Kampanya sunumlarından istifade edebilmek, gerekli zaman aralıklarını kaçırmamak adına sorgulama işlemlerinin yapılması lazımdır. Sorgulamalar faturasız hatlarda olduğu gibi farklı yöntemler üzerinden sağlanabilmektedir.

Vodafone bakiye sorgulama faturalı hatlar için alternatif yöntemler bulunmaktadır. Ancak insanlar daha çok mobil olan uygulamalardan istifade etmektedir. Hem Google Play hem de App Store üzerinden ücretsiz şekilde indirilebilen uygulama tüm sorgulama işlemlerini tekel üzerinden sağlayabilmektedir. Siz de indirme işlemlerinizi tamamladıktan sonra sisteme telefon numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Böylelikle bakiye sorgulamaya ek olarak;

 • Çevir Kazan,
 • Fatura Yükleme,
 • Paket Satın Alma,
 • Paket Yenileme gibi başlıklardan istifade edilebilmektedir.

Uygulamaların temin edilmesi sırasında herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Aynı şekilde uygulama aracılığı ile bakiye sorgulama gibi işlemlerin yapılmasından da para alınmamaktadır. Bu sayede istenen sayıda ve istenen saatlerde sorgulama ekranları açılabilmektedir.

vodafone-bakiye-sorgulama-nasil-yapilir

Vodafone Bakiye Sorgulama Faturasız Hat

Faturasız hatlar için Vodefone bakiye öğrenme işlemlerinde 7501’i aramak verilen ilk yöntemlerden biridir. Bu numara aracılığı ile bakiyenin tutarının yanı sıra var olan paket ve tarife bilgileri de temin edilebilmektedir. Üstelik geçerli paketlerin ne zamana kadar geçerli olacağı da aynı şekillerde öğrenilebilmektedir. Kısa mesaj ile bakiye öğrenebilmek için ise;

 • Mesaj ekranı açılmalıdır,
 • BAKIYE yazılmalıdır,
 • Oluşturulan talep mesajı 7501’e gönderilmelidir.

Mesajla bakiye öğrenmek uzun süren bir işlem olarak addedilmektedir. Buna karşın durum böyle değildir. Artık mesaj sistemlerinde yeni teknolojilerden istifade edilmektedir. Böylelikle talep mesajlarının gönderilmesinden hemen sonra bakiye sonuçları ekranlarda kendini göstermektedir. Mesajlar silinmediği için aradan zaman geçtikten sonra kontrol edilmeleri de mümkündür.

Vodafone bakiye nasıl öğrenilir konusunda verilen yanıtlardan biri de USSD kodudur. Aslında bu kod oldukça uzun zamandan bu yana tüm operatörler tarafından kullandırılmaktadır. Zaten bu neden yüzünden insanlar bakiye öğrenmek için genellikle bu yöntemi tercih etmektedir. Siz de USSD kodu ile bakiye öğrenebilmek için *123# yazarak arama tuşuna basıp sonuçları ekranlarınıza getirebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER