Usta Oyuncu Rasim Öztekin'i Kaybettik!

Usta oyuncu Rasim Öztekin geçirmiş olduğu kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Tiyatro, sinema camiası Öztekin için yasta bir çok isim taziye paylaşımı yaptı.

Usta Oyuncu Rasim Öztekin'i Kaybettik!

Ünlü oyuncu Rasim Öztekin’den ne yazık ki kötü haber geldi,  usta oyuncu Rasim Öztekin geçirmiş olduğu Kalp krizi sonrası hastaneye kaldırılmıştı,  tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu  için sağlık bakanı Fahrettin koca Twitter hesabından başsağlığı paylaşım yaptı.

62 yaşındaki usta oyuncu,  dün öğle saatlerinde aniden fenalaştı. Kalp  krizi geçirdiği anlaşılan usta oyuncu hastane tedavi altına alınırken bir yandan da Öztekin için kan arayışı başlamıştı.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapmış olduğu açıklamada, ‘’ Dizi tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin geçirdiği kalp rahatsızlığından dolayı Doktor Siyami Erkek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti televizyon olan her yerde aileden biriydi başımız sağolsun’’  açıklamasını yaptı.

 Rasim Öztekin Kimdir?

14 Ocak 1959 yılında İstanbul'da doğan usta oyuncu, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde Basın Yayın yüksek Okulu'ndan mezun olan sanatçı sahneye adımını atmaya başladı.

İlk sahne deneyimi ise nöbetçi tiyatroda amatör çalışmalar gerçekleştirerek edindi. Daha sonrasında ise Ferhan Şensoy'un ortaoyuncular topluluğuna profesyonel olarak tiyatro sanatçı bunu adım attı. Ferhan Şensoy 2016 yılında kel Hasan Efendi'nin kavuğunu Rasim Öztekin'in devretti. Usta oyuncular kabuğu 20 Eylül 2020 yılında Şevket çoruha devretti.

Usta oyuncunun tiyatrolarından yanı sıra, 92- 95 yıllarında sunmuş olduğu televizyon Show programları ile adını hafızalara kazıdı. Aynı zamanda Trt program Metin yazarlığı ve başarılı gazetelerde köşe yazarlığı da yapmıştır. Usta oyuncunun aynı zamanda YouTube kanalıda mevcut. Usta oyuncu 7 Mart günü geçirmiş olduğu kalp krizi yüzünden hastanede tedavi altındayken, ne yazık ki 8 Mart günü aramızdan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 23:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER