Tüyler Ürperten İfade: ‘Kafasından Tutmak İstedim, Kopuk Olduğunu Gördüm’

Konya’nın Bozkır ilçesinde yaşanan olayda, Mustafa Sömek’in başını ve cinsel organını keserek öldüren Mücahit Minaz’ın yargılanması başladı…

Tüyler Ürperten İfade: ‘Kafasından Tutmak İstedim, Kopuk Olduğunu Gördüm’

Konya’da 1 Kasım’da yaşanan olayda sokakta bir cesedin olduğunu gören insanlar olayı hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, kafası ve cinsel organı kesilmiş bir cesetle karşılaştı. Yapılan araştırmada cesedin, akli dengesi yerinde olmayan Mustafa Sömek’e ait olduğu anlaşıldı. Olayın ardından şüphelinin Almanya’da yaşayan ve memleketi olan Konya Yaluhüyük’e gelen Mucahit Minaz olduğu belirlendi. Minaz yakalanarak gözaltına alındı.

İlk ifadesinde ‘Öldürmek istedim, öldürdüm’ demiş

Minaz’ın şizorfreni tedavisi gördüğü ifade edilirken, Sömek’in katili ilk ifadesinde ‘Öldürmek istedim, öldürdüm’ dedi ve ATM’den para çektiği esnada Sömek’in mırıldandığını söyledi.

Mahkemedeki ifadeleri şok etti: Kafasından tutmak istedim...

Bugün cinayetten yargılanmasına başlanan Minaz, mahkemede Mustafa Sömek’i tanımadığını söyledi. Olay günü Sömek’i yerde yatarken bulduğunu söyleyen Minaz, “Ben ölen kişiye bir zarar vermedim. Onu yerde yatarken gördüm. Yardım etmek için yanına gittim. Kafasından tutmak istedim. Ancak kafasının kopuk olduğunu gördüm. Yüzüstü yatıyordu. Çevirmek isterken kanı gördüm. Kafası yuvarlanıp gitti. Onu öyle görünce şok geçirdim. Ondan sonra taksiyi aradım ve taksiyle eve gittim” dedi.

Şizofreni teşhisi konmuş

Minaz’a 2016 yılında şizofreni tanısı konduğu ve yüzde 60 şizofreni raporu bulunduğu öğrenilirken, şüpheli olay günü ruh halinin iyi durumda olduğunu söyledi. Sömek’i daha önce görmediğini ve önceki ifadelerini kabul etmediğini belirten Minaz’ın, akli durumunun yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Adli Tıp’a sevkine karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER