Türkiye'de mutasyonlu virüs var mı? İngiltere'den Türkiye'ye gelen 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İngiltere'den Türkiye'ye gelen 15 kişide mutasyonlu virüse rastlandığını duyurdu. İngiltere'den yurda girişler geçici olmak üzere tamamen durduruldu.

Türkiye'de mutasyonlu virüs var mı? İngiltere'den Türkiye'ye gelen 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Koca İngiltere'den yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildiğini duyurarak İngiltere'den yurdu girişlerin tamamen durdurulduğunu açıkladı.

İlk kez İngiltere'de Eylül ayında çıkan mutasyonlu virüs daha sonra Hollanda, İtalya, Danimarka ,Belçika gibi daha birçok ülkelerde görülmeye başlandı.Türkiye koronavirüs tedbirleri kapsamında Hollanda, İtalya, Danimarka ,Belçika uçuşları geçiçi bir süre durdurmuş sonra tekrar geri açmıştı.

Bugün ise İngiltere'den Türkiye'ye gelen 15 kişinin mutasyonlu virüs olduğu ortaya çıktı. 15 kişinin testlerinde mutasyonlu virüs çıkması üzerine İngiltere'den yurda girişler tekrar yasaklandı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bu durumu duyurarak İngiltere'den yurda girişlerin geçici olmak üzere tamamen durdurulduğunu açıkladı.

15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mutasyonlu virüs hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  Yurtta İngiltere'den gelen vatandaşlar dışında mutasyonlu virüs olmadığını söyledi.

İngiltere'den yurda giriş yapan 15 kişinin izolasyon altında bulunduğunu ve temas çevrelerinin de karantinada olduğunu duyurdu.

İngiltere'den yurda girişler yasaklandı!

Bakan Koca İngiltere'den Türkiye'ye girişlerin geçici bir süre olmak üzere  tamamen durdurulduğunu açıkladı.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER